TYBET

J. Ś. Dalajlama, strona oficjalna http://www.dalailama.com

J. Ś. Dalajlama, Twitter http://twitter.com/DalaiLama

Centralna Administracja Tybetańska, strona oficjalna http://www.tibet.net

Tybetański rząd emigracyjny, Londyn http://www.tibet.com

Biuro Informacji i Stosunków Zagranicznych http://www.tibet.net/en/diir

Jego Świątobliwość Dalajlama http://www.dalailama.com

Tybetański rząd emigracyjny (po chińsku) http://www.xizang-zhiye.org

Middle Way Approach www.middlewayapproach.org

Oficjalna strona J. Ś. Karmapy http://www.kagyuoffice.org

Directory of websites on Tibet http://www.tibetsites.com

Tibetan and Himalayan Digital Library http://www.thdl.org

Tibetan Youth Congress http://tibetanyouthcongress.org

Tibetan Women’s Association http://www.tibetanwomen.org

Tibetan Centre for Human Rights and Democracy http://www.tchrd.org

Gu Chu Sum http://www.guchusum.org

Tibetan Children's Village http://www.tibchild.org

Tibetan Institute of Performing Arts http://www.tibetanarts.org

The Library of Tibetan Works and Archives http://www.tibet.com/ltwa.html

Tibetan UN Advocacy http://www.tibetatun.org  

The Tibet Post http://www.tibetpost.net

Tibetan Review http://www.tibetanreview.net

Tibetan Political Review http://www.tibetanpoliticalreview.org

Kasur Lodi Gyari Gyaltsen http://www.lodigyari.com

Katalog organizacji zajmujących się Tybetem http://www.tibet.org

Canada Tibet Committee http://www.tibet.ca

Free Tibet Campaign (UK) http://www.freetibet.org

International Campaign for Tibet (USA) http://www.savetibet.org

Tibet Justice Center: http://www.tibetjustice.org

Tibet Justice Center: http://www.tibetjustice.org

Tibet Encyclopaedia (.de) http://www.tibet-encyclopaedia.de/index.html

Himalayan Art Resources (thangki, posągi) http://www.himalayanart.org

Galeria sztuki współczesnej http://www.mechakgallery.com

Biographical Encyclopedia of Himalayas http://www.treasuryoflives.org

Milarepa Fund (USA) http://www.milarepa.org

Students for a Free Tibet (USA) http://www.studentsforafreetibet.org

Norbulingka Institute http://www.norbulingka.org

Tibet House (USA) http://www.tibethouse.org

Lhakar http://lhakar.org

Tibetan Oral History Archive Project http://tibetoralhistoryarchive.org

Tibetan Stories http://tibetanstories.org

Tibet Environmental Watch http://www.tew.org

Tibet Link http://www.tibetlink.com

World Bridges http://www.worldbridges.com/Tibet

Tibetan Technology Center http://www.tibtec.org/drup

Przepisy kulinarne http://simplytibetan.com/category/recipes

Sztuka współczesna http://picasaweb.google.com/leigh.sangster

Muzyka tybetańska http://www.hl88.com/hualong/web/tibetmusic.htm

PRAWA CZŁOWIEKA

Helsińska Fundacja Praw Człowieka http://www.hfhrpol.waw.pl

Human Rights in China http://www.hrichina.org

Human Rights Watch http://www.hrw.org

Fundacja Dui Hua http://www.duihua.org

Amnesty International http://www.amnesty.org

Human Rights House Network http://www.humanrightshouse.org

Human Rights Internet http://www.hri.ca

Index on Censorship http://www.indexoncensorship.org

Reporters sans Frontieres http://www.rsf.fr

The Laogai Research Foundation http://www.laogai.org

IRCT (rehabilitacja ofiar tortur) http://www.irct.org

Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka http://www.ohchr.org

Rada Praw Człowieka ONZ

http://www.un.org/apps/news/infocusRel.asp?infocusID=114&Body=human%20rights%20council&Body1=

POMOC, ROZWÓJ, AKCJE CHARYTATYWNE

Tibetan Chamber of Commerce http://www.tibetancc.org

Wolontariat http://www.volunteertibet.org

Tibet Poverty Alleviation Fund http://www.tpaf.org

Rozwój tybetańskiego rzemiosła http://www.tibetcraft.com

Association for International Solidarity in ASIA http://www.asia-onlus.org/who%20is%20Asia.htm

Future Generations http://www.future.org

Rokpa Trust http://www.rokpa.org

Tibet Foundation (UK) http://www.tibet-foundation.org

Tibetan Plateau Project http://www.earthisland.org/tpp

Tibet Heritage Fund http://www.asianart.com/lhasa_restoration

Tibetan Nuns Project http://www.angelfire.com/nt/tnp

Tibeter Familien Hilfe http://www.tfhdavos.ch/index.de.php

Jinpa Project http://www.jinpa.org

MEDIA

Tibet Online TV, Dharamsala http://www.tibetonline.tv

Canada Tibet Committee http://www.tibet.ca/

Tibetan Bulletin http://www.tibet.net/en/tibbul/index.html

Tibet Times / Bod-Kyi-Dus-Bab http://www.tibettimes.net/index.html

China News Digest http://www.cnd.org

Gazeta Wyborcza: Chiny http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,80569.html

O Chinach bez sportu: http://wyborcza.pl/0,86680.html

Asia Observer http://www.asiaobserver.com

BBC East Asia Today http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/default.stm

Phayul http://www.phayul.com

Tibetan World http://www.tibetanworldmagazine.com

Association of Tibetan Journalists http://www.tibetanjournalists.org

Himal http://www.himalmag.com

Kathmandu Post http://www.nepalnews.com/ktmpost.htm

South China Morning Post http://www.scmp.com

The Times of Central Asia http://www.times.kg

Radio Free Asia http://www.rfa.org

Voice of America http://www.voanews.com

Voice of Tibet http://www.vot.org

East Turkistan Information Center: http://www.uygur.org/

People’s Daily http://www.snweb.com

China Daily http://www.chinadaily.net

China Today http://www.chinatoday.com

ChinaLand (wybór periodyków) http://www.chinaland.com

People's Daily on-line: http://english.peopledaily.com.cn/

Xinhua News Service http://www.xinhua.org/english/index.htm

FILMY, ZDJĘCIA

The Tibet Album http://tibet.prm.ox.ac.uk 

Demton Khang, The Tibet Museum http://www.thetibetmuseum.org

Phorpa (Puchar) http://www.siddharthasintent.org/Pubs/Phorpa.htm

Korubo http://www.korubo.com/TIBETDOC/tibet.htm

Garthwait & Griffin Films http://www.ggfilms.com

Heinrich Harrer http://www.harrerportfolio.com

Himalaya http://www.bacfilms.com/site/himalaya/

Meridian Trust http://www.meridian-trust.org

White Crane Films http://www.whitecranefilms.com

Lungta, Windhorse http://www.windhorsemovie.com/

KSIĄŻKI

Snow Lion Publications http://www.snowlionpub.com

Wisdom Publications http://www.wisdompubs.org

Wisdom Books (dystrybucja) http://www.wisdombooks.org

Wydawnictwo “A” http://www.awyd.com.pl/

Mandala http://www.mandala.net.pl

PODRÓŻE, MAPY

Informacja MSZ dla turystów http://www.msz.gov.pl/Poradnik,Polak,za,granica,1806.html

Karto-Atelier (Mapy: Kailaś, Nepal itd.) http://www.karto-atelier.com

Kotan (mapy) http://www.kotan.org

Lonely Planet «Destination Tibet» http://www.lonelyplanet.com/dest/nea/tib.htm

Nepal (informacje dla turystów) http://www.nepal-net.com/travel.html

TEW (mapy satelitarne) http://www.tew.org/geography/

The Tibet Map Institute http://perso.wanadoo.fr/tibetmap

Tourism Concern http://www.tourismconcern.org.uk

USA Today (pogoda w Lhasie) http://content.usatoday.com/weather/CityForecast.htm?txtSearchCriteria=Lhasa

BUDDYZM

Polska Unia Buddyjska http://www.buddyzm.eu.org

Strony buddyjskie wszystkich tradycji http://www.quietmountain.com/buddhism.htm

Archiwa Berzina http://www.berzinarchives.com

The Buddhist Book Project Poland http://www.bbpp.eu.org

CHINY

Chińska Republika Ludowa http://www.china.org.cn

Przywódcy http://www.chinavitae.com/index.php

Władze prowincji http://www.cecc.gov/pages/prcEgovDir/dirEgovPRC.php

Białe księgi rządu ChRL http://china.org.cn/e-white/index.htm

Prawa człowieka (“rządowe”) http://www.chinahumanrights.org/

China Leadership Monitor http://www.hoover.org/publications/china-leadership-monitor

Media http://www.danwei.org

China Digital Times http://chinadigitaltimes.net

Rewolucja kulturalna http://www.morningsun.org

Tiananmen, masakra w Pekinie http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/gate

Rozwój http://www.chinadevelopmentbrief.com

China Education and Research Network http://www.net.edu.cn

Informacje językowe http://www.webcom.com/bamboo/chinese

Caijing http://english.caijing.com.cn/

China Smack http://www.chinasmack.com/

EastSouthWestNorth http://www.zonaeuropa.com/weblog.htm

Papierowy tygrys http://konradgodlewski.com/

Za Chiny Ludowe http://zachinyludowe.net

Katalog chińskich stron http://www.aweto.com


Home Aktualności Raporty Teksty Archiwum Linki Pomoc Galeria