Sekretarz Generalny Rady Europy zakończył śledztwo w sprawie więzień CIA
wtorek, 01 marca 2016 00:00
Z informacji przekazanych Zgromadzeniu Parlamentarnemu Rady Europy przez Thorbjørna Jaglanda, Sekretarza Generalnego Rady Europy, wynika, że podjął on decyzję o zakończeniu śledztwa w sprawie więzień CIA w Europie.
Więcej…
 
Wyrok ETPC w sprawie Abu Omar przeciwko Włochom – uprowadzenie dokonane przez agentów CIA
poniedziałek, 29 lutego 2016 00:00
Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał 23 lutego 2016 r. wyrok w sprawie Nasr i Ghali przeciwko Włochom. Stwierdził w nim m.in, że skarżący został uprowadzony przez agentów CIA w Mediolanie za wiedzą, a być może i przy współudziale włoskich funkcjonariuszy. Wywieziono go następnie do Egiptu i poddano torturom. Śledztwo prowadzone w tej sprawie przez władze Włoch zostało uznane przez Trybunał za nieskuteczne.
Więcej…
 
Wysłuchanie w Komisji Parlamentu Europejskiego w sprawie więzień CIA w Europie
środa, 21 października 2015 11:36
13 października 2015 r. na forum Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (Komisja LIBE) odbyło się publiczne wysłuchanie w sprawie wyjaśnienia sprawy domniemanego programu CIA nielegalnego transportu i przetrzymywania więźniów na terytoriach państw UE.
Więcej…
 
Informacje na temat wykonania przez Polskę wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
środa, 09 grudnia 2015 00:06
Helsińska Fundacja Praw Człowieka skierowała wnioski o udostępnienie informacji na temat sposobu wykonania przez polskie władze wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dotyczących funkcjonowania na terytorium Polski tajnego więzienia CIA.
Więcej…
 
Wykonanie wyroków ETPC Al-Nashiri przeciwko Polsce i Abu-Zubaydah przeciwko Polsce – posiedzenie Komitetu Ministrów Rady Europy
sobota, 10 października 2015 22:07
Komitet Ministrów Rady Europy podczas posiedzenia w dniu 24 września 2015 r. wyraził poważne zaniepokojenie brakiem odpowiedzi Stanów Zjednoczonych na skierowane przez polskie władze noty dyplomatyczne dotyczące zagwarantowania obu skarżącym, że nie zostaną skazani na karę śmierci oraz że będzie im zapewniony rzetelny proces.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL