Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Prokuratora Generalnego w sprawie tajnych więzień CIA
środa, 06 listopada 2013 13:30
Rzecznik Praw Obywatelskich w swoim wystąpieniu z dnia 25 października 2013 r. do Prokuratora Generalnego zwrócił uwagę, że począwszy od 2005 r. RPO podejmował działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy, o której donosiły media, zarówno polskie jak i zagraniczne, dotyczącej przewożenia na terytorium Polski, przetrzymywania i niewłaściwego traktowania obcokrajowców podejrzewanych o terroryzm. RPO podkreślił również, że problem ten, w kontekście respektowania przez polskie władze praw i wolności człowieka i obywatela,  jest nadal poruszany na forum międzynarodowym.
Więcej…
 
Komitet Przeciw Torturom pyta rząd o sytuację w Polsce
środa, 06 listopada 2013 10:48
W ubiegłym tygodniu, w Genewie, przed Komitetem Przeciw Torturom ONZ polski rząd składał wyjaśnienia do raportu okresowego z wykonywania konwencji w sprawie zakazu stosowania tortur. Komitet pytał rząd o m.in. tajne więzienia CIA w Polsce, warunki w więzieniach i w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców oraz nadużycie siły przez Policji. HFPC przedstawiła Komitetowi własny raport zawierający komentarze do stanowiska rządu.
Więcej…
 
John Kerry w Polsce: powraca kwestia tajnych więzień CIA
poniedziałek, 04 listopada 2013 17:15
Portal Defence24.pl poinformował, że planowana wizyta Sekretarza Stanu USA Johna Kerry'ego w Warszawie jest ściśle związana z lipcową podróżą szefa CIA do Polski. Chodzi o potencjalny wyciek z Krajowej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego informacji dotyczących rzekomych tajnych więzień CIA w Polsce.   

Portal wskazał, że według źródeł zbliżonych do Ministerstwa Spraw Zagranicznych i służb specjalnych, zachodnie media mogą wkrótce wejść w posiadanie kolejnych dokumentów upublicznienia przez Edwarda Snowdena na temat tajnych więzień CIA w Polsce.
Więcej…
 
Wizyta Johna Kerry’ego w Polsce – komentarz Senatora Józefa Piniora
wtorek, 05 listopada 2013 14:29
Senator Platformy Obywatelskiej Józef Pinior w Poranku Radia Tok.fm stwierdził, że Sekretarz Stanu USA John Kerry w trakcie swojej wizyty w Polsce powinien być pytany między innymi o tajny ośrodek CIA, a ponadto ”od ministra spraw zagranicznych powinien usłyszeć, że polskiej i amerykańskiej demokracji służy ujawnienie prawdy o tajnym ośrodku CIA w Polsce.”
Więcej…
 
Polska chce utajnić rozprawę w sprawie Al Nashiri i Abu Zubayda przeciwko Polsce
poniedziałek, 04 listopada 2013 16:58
Polski rząd chce wykluczenia mediów i publiczności z rozprawy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w sprawie domniemanych więzień CIA na terytorium Rzeczypospolitej. Rozprawa odbędzie się w połączonej sprawie toczącej się z dwóch skarg - Al Nashiri przeciwko Polsce i Abu Zubayda przeciwko Polsce.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL