Nasze działania
Minister J. Gowin przedstawił własny komentarz dotyczący sprawy tajnych więzień CIA PDF Drukuj Email
wtorek, 23 kwietnia 2013 15:19
Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało HFPC, że odnosząc się w audycji radiowej do zarzutów formułowanych pod adresem Zbigniewa Siemiątkowskiego w śledztwie ws. tajnych więzień CIA w Polsce, minister Jarosław Gowin opierał się wyłącznie na swoich przypuszczeniach o możliwym przebiegu postępowania.
Więcej…
 
Odpowiedź MSZ ws. spotkania Ministra Szpunara z Przewodniczącym ETPCz, Deanem Spielmannem PDF Drukuj Email
wtorek, 09 kwietnia 2013 14:21
Helsińska Fundacja Praw Człowieka otrzymała odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych na wniosek o udostępnienie informacji publicznej z dn. 18 marca 2013 r. MSZ poinformowało Fundację, że nie jest w posiadaniu agendy oraz notatki służbowej ze spotkania Ministra Spraw Zagranicznych Macieja Szpunara z Przewodniczącycm ETPCz, Deanem Spielmannem. Jednocześnie, Ministerstwo poinformowało, że z posiadanych przez nie informacji wynika, że przedmiotem spotkania była reforma systemu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w świetle postulatów zawartych w Deklaracji z Brighton. Ponadto, w trakcie spotkania podziękowano min. Szpunarowi za zaangażowanie Ministerstwa w działania mające na celu upowszechnienie orzecznictwa ETPCz - w tym m.in. tłumaczenia na język polski materiałów informacyjnych przygotowywanych przez Trybunał dla osób zainteresowancyh orzecznictwem.
Z odpowiedzią Ministerstwa Spraw Zagranicznych można zapoznać się tutaj.
 
Wniosek HFPC o udostępnienie informacji publicznej przez MSZ PDF Drukuj Email
wtorek, 26 marca 2013 16:36
Zgodnie z informacji udostępnionymi na stronie internetowej Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, 11 marca 2013 r. odbyło się spotkanie Ministra Spraw Zagranicznych Macieja Szpunara z Przewodniczącym Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Deanem Spielmannem. W związku z powyższym, 18 marca 2013 r. Helsińska Fundacja Praw Człowieka skierowała do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wniosek o udostępnienie informacji publicznej w postaci agendy oraz notatki służbowej ze spotkania.

Z wnioskiem można zapoznać się tutaj.
 
 
Wniosek HFPC do Prokuratury o udostępnienie informacji publicznej PDF Drukuj Email
wtorek, 26 lutego 2013 12:14
Helsińska Fundacja Praw Człowieka wystąpiła do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej. Fundacja poprosiła o udzielenie szeregu informacji dotyczących kwestii proceduralnych związanych ze śledztwem Ap V Ds. 12/12/S (dotyczącym istnienia na terenie Polski tajnych więzień CIA).
Więcej…
 
Minister Sprawiedliwości o zarzutach w śledztwie dot. więzień CIA PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lutego 2013 11:28
HFPC zwróciła się do Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina z prośbą o wskazanie, jakie informacje bądź okoliczności umożliwiły mu ocenę zebranego materiału dowodowego dotyczącego przedstawienia zarzutów Zbigniewowi Siemiątkowskiemu w toczącym się postępowaniu w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL