Nasze działania
Kolejna odmowna decyzja Szefa SWW PDF Drukuj Email
środa, 03 czerwca 2009 23:54
Dnia 3 czerwca 2009 r. otrzymaliśmy decyzję Szefa Służby Wywiadu Wojskowego podtrzymującą wcześniej wydaną decyzję (z dnia 21 kwietnia 2009 r.), w której odmówiono nam ujawnienia nazw tajnych porozumień zawieranych przez polskie służby specjalne ze służbami specjalnymi USA, jak również dat ich zawarcia i podstawy prawnej.
 
Odpowiedź z KPRM na temat tajnych porozumień PDF Drukuj Email
piątek, 29 maja 2009 14:24
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy odpowiedź z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na nasz wniosek o ujawnienie nazw tajnych porozumień zawieranych przez polskie służby specjalne ze służbami specjalnymi USA, jak również dat ich zawarcia i podstawy prawnej. Dyrektor Genralny KPRM informuje w swoim piśmie, że według oceny polskich służb specjalnych przekazanie oceny dotyczącej pełnych nazw tajnych porozumień o współpracy z innymi podobnymi służbami specjalnymi byłoby równoznaczne z ujawnieniem tych informacji, a tym samym stanowiłoby narusznie prawa w postaci ustawy o ochronie informacji niejawnych. Przesłano nam dwie umowy zawarte ze Stanami Zjednoczonymi znajdujące się w Archiwum Traktatowym MSZ, które dotyczą ochrony informacji niejawnych i zwalczania przestępczości zorganizowanej.
 
Odpowiedź Ministra Obrony Narodowej PDF Drukuj Email
czwartek, 21 maja 2009 23:47

W dniu 21 maja 2009 r. otrzymaliśmy odpowiedź Zastępcy Dyrektora Sekretariatu Ministra Obrony Narodowej na nasz wniosek o ujawnienie nazw tajnych porozumień zawieranych przez polskie służby specjalne ze służbami specjalnymi USA, jak również dat ich zawarcia i podstawy prawnej. W piśmie zostaliśmy poinformowani, że informacje objęte zakresem wniosku mają charakter niejawny a Fundacja nie przedstawiła dokumentów potwierdzających, że osoby występujace z tym wnioskiem uprawnione są do dostępu do informacji niejawnych.

 
Ponowny wniosek do Szefa Służby Wywiadu Wojskowego PDF Drukuj Email
wtorek, 12 maja 2009 03:00

W dniu 12 maja 2009 r.  złożyliśmy wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy do Szefa Służby Wywiadu Wojskowego Ppłk. Radosława Kujawy w związku z odmowną decyzją tego organu dotyczącą ujawnienia nazw, dat zawarcia i podstawy prawnej tajnych porozumień polskich służb specjalnych ze służbami specjalnymi Stanów Zjednoczonych.

 
List do Prokuratora Krajowego w sprawie raportu MCK PDF Drukuj Email
czwartek, 07 maja 2009 14:14
W związku z ukazaniem się w najnowszym numerze magazynu “The New York Review of Books” (vol. 56, nr 6) artykułu Marka Dennera pt. „US Torture: Voices from the Black Sites” (artykuł dostępny jest na stronie http://www.nybooks.com/articles/22530), który ujawnia tajny raport Międzynarodowego Czerwonego Krzyża (MCK) zwracamy się z pytaniem czy Rząd zamierza wystąpić do Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych o udostępnienie ww. raportu w celu umożliwienia włączenia go do akt toczącego się śledztwa.

Odpowiedź Prokuratora Krajowego z dnia 9 kwietnia 2009 r., w której informuje, że Prokurator prowadzący śledztwo dysponuje informacjami dotyczącymi raportu Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL