Nasze działania
Pytamy Premiera o tajne loty CIA PDF Drukuj Email
czwartek, 10 stycznia 2008 03:00
10 stycznia 2008 r. skierowaliśmy do Premiera Donalda Tuska wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie dotyczącym kontroli nad rzekomym wykorzystywaniem przez CIA polskiej przestrzeni powietrznej, lotniska w Szymanach oraz obozu polskiego wywiadu w Starych Kiejkutach do transportu i przesłuchiwania osób podejrzewanych o terroryzm. Chcemy m.in. dowiedzieć, się, czy polski rząd zamierza dostosować się do żądań Rady Europy i Unii Europejskiej dotyczących przekazania organom międzynarodowym informacji na temat tzw. "tajnych lotów CIA".
Więcej…
 
List otwarty do Premiera Jarosława Kaczyńskiego PDF Drukuj Email
wtorek, 07 sierpnia 2007 14:37
List Zarządu HFPC do Premiera Jarosława Kaczyńskiego nawołujący do polecenia wszczęcia śledztwa mającego na celu zweryfikowanie prawdziwości zarzutów sformułowanych w raportach Rady Europy i Parlamentu Europejskiego.
  1. Odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich na list otwarty do Premiera J. Kaczyńskiego opisujący działania podejmowane przez Rzecznika w tej sprawie.
  2. Odpowiedź Prokuratora Generalnego na list otwarty do Premiera J. Kaczyńskiego zawierający odpis pisma skierowanego do Naczelnego Prokuratora Wojskowego w sprawie zarzutów uczestnictwa Polski w sieci tajnych więzień CIA na terenie Europy.
  3. Odpowiedź Komisarza Praw Człowieka Rady Europy na list otwarty do Premiera J. Kaczyńskiego.
  4. Odpowiedź Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na list otwarty do Premiera J. Kaczyńskiego.
 
List otwarty do Premiera Kazimierza Marcinkiewicza PDF Drukuj Email
piątek, 03 marca 2006 03:00

 List otwarty Zarządu HFPC do Premiera Kazimierza Marcinkiewicza wzywający do  aktywnego włączenia się polskiego rządu w prace nad wyjaśnieniem zarzutów nielegalnego pozbawienia wolności osób podejrzanych o terroryzm i ich transportowania przez Polskę przez (lub z inicjatywy) obcych tajnychsłużb.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL