Prasa Zagraniczna
NYT: Torture, Lies and Hollywood PDF Drukuj Email
wtorek, 26 lutego 2013 01:01
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem "Torture, Lies and Hollywood", który ukazał się w the New York Times. W artykule autorstwa Alego H. Soufana, byłego agenta FBI, po raz kolejny poruszana została problematyka pokazania tortur w filmie "Wróg numer jeden".
Więcej…
 
NYT: "About those black sites" PDF Drukuj Email
wtorek, 19 lutego 2013 12:58
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem "About those Black Sites", który pojawił się w the New York Times. Artykuł dotyczy nowego raportu Open Society Justice Initiative "Globalizing Torture: CIA Secret Detention and Extraordinary Rendition". Z artykułem można zapoznać się tutaj.
 
Reuters: “Insight: Poland's investigation into secret CIA prisons loses steam” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 stycznia 2013 13:46
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem  “Insight: Poland's investigation into secret CIA prisons loses steam”  autorstwa Christiana Lowe oraz Chrisa Borowskiego, który ukazał się na stronie Agencji Reutersa. W artykule dziennikarze opisali polskie śledztwo dotyczące istnienia tajnego więzienia CIA na terenie Polski.
Więcej…
 
"Poland peels back layers on secret CIA prison for suspected terrorists" PDF Drukuj Email
wtorek, 04 września 2012 14:22
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem autorstwa Roya Gutmana "Poland peels back layers on secret CIA prison for suspected terrorists", w którym podsumowane zostały dostępne informacje oraz dotychczasowe działania, podjęte w związku z próbą ustalenia, czy na  terenie Polski  istniało tajne więzienie CIA oraz czy przetrzymywani tam więźniowie byli poddawani torturom. W artykule cytowane są wypowiedzi wielu osób, zaangażowanych w wyjaśnienie tej kwestii - m.in. Mikołaj Pietrzak, pełnomocnik Abd al - Rahima al- Nashiriego, senator Józef Pinior oraz Irmina Pacho, koordynatorka Obserwatorium działalności CIA na terenie Polski HFPC.
Artykuł dostępny jest tutaj.
 
NPR: Kierowca Osamy bin Ladena zwolniony z Guantanamo PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 lipca 2012 16:05

Więziony w Guantanamo 52 – letni Ibrahim al - Qosi został właśnie zwolniony. Mężczyzna, który przyznał się do bycia kierowcą, księgowym oraz kucharzem Osamy bin Ladena, został zatrzymany w 2002 r. Po jego zwolnieniu w więzieniu pozostaje obecnie 168 osób, co stoi niejako w sprzeczności z pierwotnymi zapowiedziami prezydenta Baracka Obamy, który zapowiadał zamknięcie więzienia w pierwszym roku swojej kadencji.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL