Prasa
Według źródeł Associated Press były pracownik FBI zamieszany jest w nadużycia CIA PDF Drukuj Email
czwartek, 09 września 2010 11:45
Associated Press podało, że były agent CIA, oskarżony o torturowanie więźnia podejrzanego o terroryzm, wrócił do amerykańskiego wywiadu – na zlecenie CIA trenuje agentów tajnych służb. Funkcjonariusz podczas tortur zbliżał do głowy więźnia wiertarkę.
Więcej…
 
CIA torturowała w Polsce? PDF Drukuj Email
czwartek, 09 września 2010 11:19
"Pracownicy wywiadu USA mieli znęcać się nad więźniem w Szymanach m.in. przy użyciu wiertarki. Sensacyjną informację o torturach w tajnym więzieniu CIA w Polsce podała amerykańska Associated Press. Agencja oparła się na informacjach byłych pracowników CIA i raporcie inspektora generalnego CIA.

5 grudnia 2002 r. na lotnisku w Szymanach pod Szczytnem wylądował amerykański samolot Gulfstream N63MU. Według AP tego dnia do Polski przywieziono Saudyjczyka Abd al Rahima al Nashiriego podejrzanego o udział w ataku na okręt USS "Cole". W tajnym więzieniu miało go przesłuchiwać dwóch amerykańskich oficerów – Albert i Mike (AP nie podała ich nazwisk). Obaj odmówili agencji komentarza."

Cały artykuł dostępny jest tutaj.
For English version click here.
 
Trop z raportu CIA PDF Drukuj Email
czwartek, 09 września 2010 11:04
"Oficer CIA symulował egzekucję terrorysty przetrzymywanego kilka lat temu w tajnym więzieniu w Polsce - twierdzi agencja Associated Press. - Polska nie ma z tym nic wspólnego - mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

W nocy z wtorku na środę amerykańska agencja AP poinformowała, że oficer CIA o imieniu Albert, zmuszony do odejścia z pracy z powodu podejrzeń o niedozwolone metody przesłuchiwania terrorystów, znów pracuje dla wywiadu. Przy okazji w depeszy pada zdanie, że brutalne przesłuchanie Albert prowadził w tajnej bazie CIA w Polsce."

Cały artykuł dostępny jest tutaj.
For English version click here.


 
Tortury w Polsce? "To doniesienia medialne", a "wina i tak po stronie CIA" PDF Drukuj Email
czwartek, 09 września 2010 11:01
"- Nawet jeśli były tortury, to nie robili tego Polacy, a Amerykanie. Od tego trzeba się odciąć - stwierdził Andrzej Dera komentując doniesienia agencji AP o torturach, do których miało dojść w tajnych więzieniach CIA na terenie Polski. Politycy komentują sprawę z rzadką rezerwą - To doniesienia medialne. Poczekajmy na ustalenia prokuratury - mówią zgodnie. I zalecają ostrożność w przyjmowaniu za prawdę "faktów medialnych".

Kanadyjska gazeta "The Western Star" powołując się na ustalenia agencji Associated Press poinformowała, że na przełomie 2002 i 2003 roku, niedługo po otwarciu rzekomego tajnego więzienia CIA w Polsce, agent o imieniu Albert, nadal pracujący dla Agencji, torturował więźnia Abd al-Rahima al Nashiriego."

Cały tekst dostępny jest tutaj.
 
Zemke: nie dopuszczam myśli, że polski rząd zgodziłby się na tortury PDF Drukuj Email
czwartek, 09 września 2010 10:52
Wywiad Agnieszki Kublik z Gazety Wyborczej z Januszem Zemke na temat tajnych więzień CIA w Polsce dostępny jest tutaj.

For English version click here.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL