Prasa
Gazeta.pl: Więzień CIA ma status pokrzywdzonego. Były tortury w Polsce? PDF Drukuj Email
czwartek, 20 stycznia 2011 20:56
"Palestyńczyk Abu Zubaida jest traktowany w polskim śledztwie ws. domniemanych więzień CIA w naszym kraju jako pokrzywdzony - informuje prokuratura. Nie przesądza to jeszcze, że Zubaida był torturowany w Polsce. To już drugi skarżący Polskę więzień, który jest traktowany w śledztwie jako pokrzywdzony.

O tym, że podejrzewany przez Amerykanów o terroryzm Abu Zubaida jest traktowany w polskim śledztwie jako pokrzywdzony, poinformowała Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. To już drugi więzień Guantanamo, który otrzymał taki status. Jesienią ub. roku status pokrzywdzonego dostał Saudyjczyk Abd al-Rahim al-Nashiri - inny domniemany więzień CIA z Polski."
 
 
TVP.INFO: Abu Zubaida pokrzywdzonym PDF Drukuj Email
czwartek, 20 stycznia 2011 14:37
"Abu Zubaida otrzymał status  pokrzywdzonego w śledztwie dotyczącym działania tajnych więzień w CIA na terenie Polski – dowiedziała się Panorama TVP. To może oznaczać, że śledczy dysponują dowodami wskazującymi, że Palestyńczyk był przetrzymywany w naszym kraju.

-Jesienią ub.r. prokuratura apelacyjna w Warszawie przyznała status pokrzywdzonego Abd al-Rahim al-Nashiriemu, teraz Abu Zubaidzie. To pokazuje, że również w tym przypadku śledczy dysponują jakimiś dowodami – mówi Adam Krzykowski, reporter Panoramy TVP."

 Cały tekst dostępny jest tutaj.
 
Lewica.pl: Przemysław Wielgosz - Amerykańskie katownie w Polsce PDF Drukuj Email
czwartek, 30 grudnia 2010 13:29
Wywiad Przemysława Wielgosza, redaktora naczlnego miesięcznika "Le Monde Diplomatique - edycja polska", z Przemysławem Prekielm dotyczący tajnych więzień CIA w Polsce dostępny jest tutaj.
 
 
Tvn 24: USA nie będą współpracować w sprawie więzień CIA PDF Drukuj Email
środa, 29 grudnia 2010 06:59
"USA nie będą współpracować z Polską w śledztwie w sprawie domniemanych więzień CIA w naszym kraju. Departament Sprawiedliwości odpowiedział odmownie na wniosek o pomoc prawną. - Prokuratura zdana na siebie, nie ma co liczyć na pomoc USA. Decyzja polityczna przeważyła – podsumował Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji. Poinformowała o tym na swych stronach internetowych Helsińska Fundacja Praw Człowieka. HHP powiadomiła o tym prokuratura w odpowiedzi na wniosek o stan śledztwa w całej sprawie.

Według niego odmowa USA nie przekreśla szans na dojście do prawdy. - Wszystko zależy od tego, co jest w dokumentach zgromadzonych do tej pory. Ale wydawało się, ze na poziomie podstawowym Departament Sprawiedliwości będzie chciał współpracować. Jednak decyzja polityczna przeważyła – dodał."

Cały tekst dostępny jest tutaj.
 
 
Radio Zet: USA nie pomogą nam ws. więzień CIA PDF Drukuj Email
środa, 29 grudnia 2010 06:57
USA nie będą współpracować z Polską w śledztwie w sprawie domniemanych więzień CIA w naszym kraju. To mogłoby naruszyć bezpieczeństwo naszego kraju - twierdzi amerykański Departament Sprawiedliwości. Fakt ten ujawniła na swych stronach internetowych Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Amerykańskie władze uważają tę sprawę za zamkniętą.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL