Prasa
The New York Times: WikiLeaks ujawnia szczegóły na temat likwidacji Guantanamo PDF Drukuj Email
wtorek, 30 listopada 2010 16:04
Depesze opublikowane przez WikiLeaks pokazują kulisy działań podejmowanych przez Stany Zjednoczone mające na celu doprowadzenie do zmniejszenia liczby osób przetrzymywanych w bazie Guantanamo Bay na Cubie, a w konsekwencji do jej pełnej likwidacji.
Więcej…
 
The Guardian: Oficer MI5 uniknie oskarżenia w sprawie Binyama Mohameda o stosowanie tortur PDF Drukuj Email
niedziela, 21 listopada 2010 11:47
The Guardian podał, że oficer MI5 nie zostanie oskarżony o współudział w przetrzymywaniu i torturowaniu Binyama Mohameda, osoby posiadającej status rezydenta w Wielkiej Brytanii, potajemnie przesłuchiwanej i przetrzymywanej w bazie w Guantanamo.
Więcej…
 
Wielka Brytania: milionowe odszkodowania dla byłych więźniów Guantanamo PDF Drukuj Email
niedziela, 21 listopada 2010 11:25
Rząd Wielkiej Brytanii wypłaci odszkodowania około dwunastu osobom, w tym Binyam’owi Mohamed’owi, które oskarżyły brytyjskie służby specjalne o współudział w ich schwytaniu oraz nielegalnym transportowaniu i torturowaniu. Brytyjski rząd zawarł ugodę w tej sprawie. Wszystkie jej postanowienia zostały jednak objęte tajemnicą. Jak podaje BBC rząd  ma wypłacać milionowe odszkodowania.
Więcej…
 
"Kropka nad i": Kwaśniewski o tajnych więzieniach CIA w Polsce PDF Drukuj Email
niedziela, 21 listopada 2010 09:48
Prezydent Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla Moniki Olejnik w „Kropce nad i” w dniu 18 listopada 2010 r. wypowiedział się na temat przyznania się przez Prezydenta Busha do wydania zgody na podtapianie więźniów oraz kwestii domniemanego istnienia tajnych więzień CIA w Polsce. Poniżej prezentujemy zapis fragmentu z tego wywiadu.
Więcej…
 
PAP: Cztery lata siedział w Guantanamo. Niewinny większości zarzutów PDF Drukuj Email
czwartek, 18 listopada 2010 11:36
"Federalna ława przysięgłych w Nowym Jorku uznała pierwszego byłego więźnia z Guantanamo, Ahmeda Chalfana Gailaniego, za niewinnego większości wysuniętych przeciwko niemu zarzutów.

36-letni Gailani, z pochodzenia Tanzanijczyk, jest pierwszym oskarżonym o terroryzm byłym więźniem owianego złą sławą wojskowego więzienia w bazie Guantanamo, na Kubie, który stanął przed cywilnym sądem w USA."

Cały artykuł dostępny jest tutaj.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL