Prasa
W autobiografii Bush przyznaje, że zgodził się na torturowanie terrorystów PDF Drukuj Email
piątek, 05 listopada 2010 10:00
"W swojej wspomnieniowej książce pt. "Decision Points" ("Momenty decyzji"), która ukaże się w księgarniach w USA w najbliższy wtorek, były prezydent George W. Bush przyznaje, że wydał zgodę na torturowanie terrorystów.

Zawartość książki przeciekła już do mediów - być może za sprawą wydawcy, który chce w ten sposób zwiększyć zainteresowanie publikacją.

W przypływie szczerości Bush wyznaje w niej, że osobiście dał zgodę na torturowanie najgroźniejszych terrorystów za pomocą podtapiania, czyli tzw. waterboardingu (wlewanie do ust wody więźniowi przywiązanemu do deski i pochylonemu głową w dół)."

Cały artykuł dostępny jest tutaj.
 
Tvn24: Al-Nasziri dostał status poszkodowanego PDF Drukuj Email
środa, 27 października 2010 09:55
"Saudyjczyk Abd al-Rahim al-Nasziri, który twierdzi, że był więziony i torturowany w Polsce, uzyskał status poszkodowanego od warszawskiej prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie domniemanych więzień w Polsce. Osoba posiadająca status poszkodowanego ma dostęp do akt śledztwa i może składać wnioski dowodowe. We wrześniu mec. Mikołaj Pietrzak złożył do prokuratury wniosek o ukaranie winnych przetrzymywania i torturowania Saudyjczyka. Środowa decyzja prokuratury to efekt tego wniosku."

Cały tekst dostępny jest tutaj.
 
 
Associated Press: Al-Nashiri, podejrzany o działalność terrorystyczną uzyskał w Polsce status pokrzywdzonego PDF Drukuj Email
środa, 27 października 2010 09:54
Agencja Associated Press donosi, że Polska prokurtura prowadząca śledztwo w sprawie domniemanego istnienia tajnego więzienia CIA na terenie RP przyznała podejrzewanemu o działalność terrorystyczną Al-Nashiriemu status pokrzywdzonego w ramach toczącego się postępowania. Autorzy artykułu: Adam Goldman i Vanessa Gera podkreślili, że decyzja ta jest wyrazem uznania przez prokuraturę, że dowody przedstawione we wniosku pełnomocnika Al-Nashiriego są na tyle poważne, by przyznać mu status pokrzywdzonego.
Więcej…
 
PAP: Saudyjski więzień CIA otrzymał status poszkodowanego od polskiej prokuratury PDF Drukuj Email
środa, 27 października 2010 09:53
"Abd al-Rahim al-Nashiri, domniemany więzień CIA, uzyskał status poszkodowanego od warszawskiej prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie domniemanych więzień CIA w Polsce. Osoba ze statusem poszkodowanego ma dostęp do akt śledztwa i może składać wnioski dowodowe. Decyzja Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie jest efektem wniosku mec. Mikołaja Pietrzaka, który we wrześniu złożył do prokuratury wniosek o ukaranie winnych przetrzymywania i torturowania Saudyjczyka.

Śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, w związku z domniemaną działalnością tajnego ośrodka CIA na terenie Polski, Prokuratura Apelacyjna w Warszawie prowadzi od dwóch lat. Prokurator postanowił, że sprawa Saudyjczyka zostanie rozpoznana w ramach tego śledztwa, a nie w odrębnym postępowaniu."

Cały artykuł dostępny jest tutaj.
 
Tvp.Info: Zniszczono zapis tortur członka Al-Kaidy? PDF Drukuj Email
środa, 20 października 2010 08:14
"Panorama TVP2 dotarła do adwokata człowieka Al-Kaidy, który twierdzi, że był torturowany w Polsce. Dziś obrońcy Abd al-Rahima al-Nashiriego spotkali się z polskimi prokuratorami. Rząd Stanów Zjednoczonych przyznał się do stosowania wobec niego tortur i chce go oskarżyć o zamach na USS Cole. Ale przez 9 lat nie daje mu szans na obronę – alarmuje jego adwokat.

Spotkanie z prokuratorami było owiane tajemnicą – wszystko, co dotyczy Al-Nashiriego jest ściśle tajne. Komandor ppor. Stephen C Reyes powiedział Panoramie, że znalazł dowody na umyślne zniszczenie nagrań wideo z torturowania Saudyjczyka. Do tortur miało dochodzić m.in. w Polsce."

Cały tekst dostępny jest tutaj.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL