Publikacje
„Rola mediów w wyjaśnianiu sprawy tajnego więzienia CIA na terytorium Polski” – raport PDF Drukuj Email
wtorek, 11 grudnia 2012 14:47
Zachęcamy do zapoznania się z raportem przygotowanym przez dr Adama Bodnara oraz Irminę Pacho „Rola mediów w wyjaśnianiu sprawy tajnego więzienia CIA na terytorium Polski”, przygotowanego we współpracy z Fundacją im. Heinricha Boella.
Więcej…
 
Raport organizacji European Center for Constitutional and Human Rights: “Blacklisted: Targeted sanctions, preemptive security and fundamental rights” PDF Drukuj Email
czwartek, 20 stycznia 2011 00:41
Ukazał się raport organizacji European Center for Constitutional and Human Rights autorstwa Gavina Sullivana i Bena Hayesa z przedmową Martina Scheinina (Specjalnego sprawozdawcy ONZ ds. promocji i ochrony praw człowieka podczas zwalczania terroryzmu) - “Blacklisted: Targeted sanctions, preemptive security and fundamental rights”.

Raport został opublikowany dziesięć lat po zamachach terrorystycznych z dnia 11 września 2001 roku, przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych. Jest on wynikiem konferencji zorganizowanej w październiku 2009 roku na Université Libre de Bruxelles,  poświęconej tematyce obecności praw człowieka w walce z terroryzmem. Zebrane opinie prawników, osób związanych ze środowiskiem akademickim i  prawami człowieka, posłużyły do krytycznego odniesienia się autorów tego raportu do tzw. "wojny z terroryzmem". Głównymi kwestiami poruszanymi w raporcie są problemy związane z legalnością i efektywnością stosowania sankcji wobec osób mogących mieć powiązania z organizacjami terrorystycznymi, a także sposobu postrzegania takich osób przez państwa i instytucje międzynarodowe.
Więcej…