Wystąpienia
Minister J. Gowin przedstawił własny komentarz dotyczący sprawy tajnych więzień CIA PDF Drukuj Email
wtorek, 23 kwietnia 2013 15:19
Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało HFPC, że odnosząc się w audycji radiowej do zarzutów formułowanych pod adresem Zbigniewa Siemiątkowskiego w śledztwie ws. tajnych więzień CIA w Polsce, minister Jarosław Gowin opierał się wyłącznie na swoich przypuszczeniach o możliwym przebiegu postępowania.
Więcej…
 
Minister Sprawiedliwości o zarzutach w śledztwie dot. więzień CIA PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lutego 2013 11:28
HFPC zwróciła się do Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina z prośbą o wskazanie, jakie informacje bądź okoliczności umożliwiły mu ocenę zebranego materiału dowodowego dotyczącego przedstawienia zarzutów Zbigniewowi Siemiątkowskiemu w toczącym się postępowaniu w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce.
Więcej…
 
Opinia przyjaciela sądu w sprawie Al-Nashiri przeciwko Polsce PDF Drukuj Email
czwartek, 18 października 2012 15:34
W związku z rozpatrywaną przez Europejski Trybunał Praw Człowieka skargą w sprawie al-Nashiri przeciwko Polsce, 16 października 2012 r. Helsińska Fundacja Praw Człowieka złożyła opinię przyjaciela sądu. 
Więcej…
 
Pismo HFPC do Krajowej Rady Prokuratury PDF Drukuj Email
piątek, 21 września 2012 15:05
W piśmie z 21 września 2012 r. skierowanym do Przewodniczącego Krajowej Rady Prokuratury, prokuratora Edwarda Zalewskiego, Helsińska Fundacja Praw Człowieka wyraziła swoje wątpliwości dotyczącymi przebiegu śledztwa w sprawie tajnych więzień CIA, w szczególności zaś w związku z niejasnymi okolicznościami towarzyszącymi odwołaniu kolejnych prokuratorów prowadzących śledztwo.
Więcej…
 
List otwarty w związku z wizytą Prezydenta USA w Polsce PDF Drukuj Email
środa, 25 maja 2011 14:34
W związku z zbliżającą się wizytą Prezydenta USA Baracka Obamy, Helsińska Fundacja Praw Człowieka zwraca uwagę na kwestię domniemanego istnienia tajnych więzień CIA na terytorium Polski. W więzieniach tych osoby podejrzane o działalność terrorystyczną były nielegalnie przetrzymywane, przesłuchiwane i poddawane torturom. Do dziś sprawa ta nie została wyjaśniona i, zdaniem HFPC, stanowi jeden z najpoważniejszych tematów w zakresie stosunków polsko-amerykańskich.

HFPC podkreśla, że wizyta Prezydenta USA w Polsce jest niepowtarzalną okazją do podjęcia dyskusji na temat współpracy polsko-amerykańskiej zmierzającej do wyjaśnienia kwestii domniemanego istnienia tajnych więzień CIA na terytorium Polski.

Fundacja wzywa Rząd RP do zwrócenia się do Prezydenta USA o udzielenie wszelkiej pomocy w tej sprawie.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL