Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Piotr Farfał odwołał dyrektor finansową Agencji Informacji TVP Katarzynę Janio PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Poniedziałek, 04 Maj 2009 09:35
Katarzyna Janio, wicedyrektor ds. ekonomiczno-finansowych agencji, została odwołana w czwartek. Wypowiedzenie wręczył jej p.o. prezesa TVP Piotr Farfał. W tym samym czasie, gdy Katarzynę Janio wezwano do warszawskiej siedziby TVP przy ul. Woronicza, ochroniarze zabezpieczali dokumenty w jej pokoju w budynku AI przy pl. Powstańców Warszawy.
Katrzyna Janio odpowiadała za finanse agencji od 2000 roku (najpierw w Telewizyjnej Agencji Informacji, a od 2006 roku w powstałej wówczas Agencji Informacji). Po odwołaniu pozwolono jej wejść do siedziby AI tylko w towarzystwie ochroniarzy.
Na korytarzach agencji można było usłyszeć, że przyczyną jej odwołania były problemy finansowe agencji. “Nie chcę niczego komentować” – powiedziała Katarzyna Janio.
To kolejne z serii zwolnień w agencji TVP. W środę odwołano Grzegorza Pawelczyka, kierownika działu informacji TVP Info i Jana Pawlickiego, wiceszefa publicystyki tej stacji. Janusz Sejmej, szef AI, tłumaczył ich zwolnienie koniecznością oszczędzania.
Pewne jest, że w najbliższym czasie z TVP pożegna się jeszcze więcej pracowników. Telewizja postanowiła wprowadzić program dobrowolnych odejść. Jak podał branżowy „Presserwis”, akcja ma się rozpocząć w połowie maja.Źródło: Rzeczpospolita, artykuł dostepny jest na: http://www.rp.pl/artykul/15,299446_Farfal_odwoluje_dyrektor_finansowa.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie