Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Ruszył proces Czabański - TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lukasz Lebski   
Piątek, 08 Maj 2009 08:34
Krzysztof Czabański, członek rady nadzorczej z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości, domaga się przed sądem unieważnienia uchwał rady nadzorczej TVP. Został on przesłuchany na pierwszej rozprawie w warszawskim sądzie gospodarczym. 

Wywodzi on argument związany z rezygnacją z pracy w radzie Janusza Niedzieli, który był sekretarzem rady. Z tego faktu Krzysztof Czabański - domagając się unieważnienia przez sąd podjętych następnie przez radę pod nowym przewodnictwem uchwał zawieszających zarząd Urbańskiego i odwieszających Farfała - wywodzi ich nielegalność twierdząc, że Rada Nadzorcza TVP działała w niepełnym składzie i nie mogła podejmować decyzji. Reprezentujący TVP mec. Roberto Privitera w odpowiedzi na pozew podkreśla jednak, że zaskarżone przez Czabańskiego uchwały zapadły, zanim nastąpiła formalna rezygnacja Janusza Niedzieli. - To na powodzie ciąży obowiązek wykazania, że jest inaczej - dodał. Wskazuje on również, że zarząd może działać w składzie od 5 do 9 osób, a więc w wyznaczonych granicach. Na pierwszej rozprawie sąd skupił się na ustaleniu właściwego stanu faktycznego wraz z prawidłowym odtworzeniem wydarzeń z udziałem Janusza Niedzieli i Krzysztofa Czabańskiego. Na następnej rozprawie w czerwcu przesłuchani zostaną Janina Goss i Bogusław Szwedo.

Źródło: Rzeczpospolita (8 maja 2009) Ruszył proces Czabański - TVP
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie