Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Prawica Rzeczypospolitej skarży się na białostockie media publiczne PDF Drukuj Email
Środa, 13 Maj 2009 20:19
Prawica Rzeczypospolitej złożyła oficjalny protest do Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jej zdaniem media publiczne w Białymstoku złamały ordynację wyborczą i podzieliły komitety wyborcze na lepsze i gorsze.

Chodzi o debatę liderów list do PE, która odbyła się we wtorek w Białymstoku. Jej współorganizatorami były: Polskie Radio Białystok i TVP Białystok. Do udziału w debacie zaproszono liderów pięciu list, gdy w okręgu zarejestrowanych jest aż dziesięć komitetów.
Właśnie pominięcie połowy liderów oburzyło Prawicę Rzeczypospolitej. Lider jej listy, Gniewomir Rokosz-Kuczyński, powiedział w środę na konferencji prasowej, że doszło do "daleko  posuniętej manipulacji". Winą za nią obarczył władze Telewizji Polskiej, związane - jego zdaniem - z KW Libertas. Prawica zaproponowała mediom publicznym, by zorganizowały one kolejne debaty, w których wezmą udział przedstawiciele wszystkich komitetów.
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie