Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Farfał przestanie rządzić TVP? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Czwartek, 28 Maj 2009 06:47
Raczej nie. Choć wczoraj Krajowy Rejestr Sądowy nie zarejestrował decyzji rady nadzorczej TVP o bezterminowym zawieszeniu trzech PiS-owskich prezesów: Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka.
To oznacza, że ich zawieszenie kończy się 18 czerwca. 19 mogą wracać do pracy. A to oznacza, że tego dnia telewizją przestaje rządzić jednoosobowo Piotr Farfał. Znów stanie się zwykłym członkiem zarządu.

KRS odmówił wpisania decyzji rady nadzorczej, bo statut TVP przewiduje, że zawieszenie może trwać trzy miesiące. Tymczasem rada zawiesiła ich bezterminowo, na czas prowadzonego przez warszawską prokuraturę postępowania w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesów z nominacji PiS.
Siwek powiedział wczoraj "Gazecie": - Byłem pewien, że tak będzie. Ale też jestem pewien, że rada nadzorcza podejmie próbę, by nas znowu zawiesić.

Siwek się nie myli. Farfał przyznał wczoraj, że rada nadzorcza będzie głosować nad wnioskiem o zawieszenie tej trójki, tym razem na trzy miesiące.

Rada zbiera się 8 czerwca. Większość ma w niej LPR i Samoobrona, która popiera Farfała.

Źródło: Gazeta Wyborcza (28 maja 2009)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie