Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Marek Jurek nie dopuszczony do audycji w Polskim Radiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lukasz Lebski   
Piątek, 29 Maj 2009 09:21
W zeszłym tygodniu odmówiono w Polskim Radiu występu Markowi Jurkowi, szefowi partii politycznej Prawica RP. Marek Jurek ujawnia, w jaki sposób traktuje go ostatnio Polskie Radio. - Pierwszy raz odmówiono mi występu jeszcze przed rejestracją komitetów. Pretekstem było to, że będę kandydował do PE.
Napisaliśmy w tej sprawie protest do Polskiego Radia, bo w tym samym czasie pojawiali się tam kandydaci Libertas: Artur Zawisza i Wojciech Wierzejski - tłumaczy Marek Jurek. Dodaje, że potem o tej sprawie powiedział podczas transmitowanej na żywo debaty w Polskim Radiu, kiedy toczył pojedynek z Markiem Borowskim. Za te słowa Jurek został ukarany kolejnym zakazem wstępu. - Mimo, że sytuacja już się unormalizowała, to postanowiliśmy przerwać w tej sprawie milczenie. Tym bardziej, że media publiczne cały czas promują partię Libertas - zaznacza Jurek. W sprawie nacisków mediów i stronniczego traktowania polityków różnych opcji Prawica RP wydała oświadczenie: "Sprzeciwiamy się atakom na niezależność mediów oraz niszczeniu postaw zaangażowania obywatelskiego. Będziemy bronić mediów publicznych i dziennikarzy przed politycznym wykorzystywaniem przez obecne władze. Wzywamy Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Rzecznika Praw Obywatelskich do interwencji w tych bulwersujących sprawach".

Źródło: Rzeczpospolita (28 maja 2009 roku)
Polskie Radio walczy z Markiem Jurkiem
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie