Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Marian Krzaklewski pozywa Gazetę Wyborczą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leszek Zdzieblo   
Czwartek, 04 Czerwiec 2009 09:02
Marian Krzaklewski skierował dzisiaj w trybie wyborczym wniosek do sądu o zakazanie "Gazecie Wyborczej" rozpowszechniania i sprostowanie nieprawdziwych informacji.
Gazeta podała, że połowa pieniędzy z cegiełek przeznaczonych na ratowanie Stoczni Gdańskiej przepadła. Informacja taka ukazała się w "Gazecie Wyborczej” i powtórzyły ją inne media. Krzaklewski nazwał ją "kłamliwą i bezczelną”. - Ta publikacja to krzywda dla tych, którzy składali się na fundusz cegiełkowy - stwierdził. - Mieliśmy 5,6 mln zł. Zarobiliśmy do tej sumy jeszcze 3,6 mln. Lider listy PO z Podkarpacia w eurowyborach poinformował o tym dziennikarzy podczas dzisiejszej konferencji prasowej, w której wzięli udział także wicepremier Grzegorz Schetyna, podsekretarz stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak i Elżbieta Łukacijewska, szefowa PO na Podkarpaciu. Wicepremier Schetyna stwierdził, że rozmawiał w Rzeszowie m.in. na temat poszerzenia miasta. - Zastanawiamy się, jak uzyskać akceptację dla tego procesu. Chcemy dać Rzeszowowi możliwość pójścia w kierunku metropolii, ale w zgodzie z sąsiednimi gminami - powiedział. 
Źródło: Nowiny 24, 3 czerwca 2009 r., Jaromir Kwiatkowski – Lider listy PO Marian Krzaklewski skarży „Gazetę Wyborczą”
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie