Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

"Prezydent chce się spotkać ws. ustawy medialnej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Piątek, 26 Czerwiec 2009 10:33
Prezydent Lech Kaczyński chce spotkać się z szefami klubów parlamentarnych przed podjęciem decyzji w sprawie ustawy medialnej - poinformował szef prezydenckiej kancelarii Piotr Kownacki.
- Pan prezydent prawdopodobnie spotka się teraz z parlamentarzystami, z przewodniczącymi klubów, będzie to jeszcze dyskutowane - powiedział dziennikarzom Kownacki. Jak dodał, termin spotkania nie jest jeszcze ustalony.

W ocenie ministra, podpisanie ustawy medialnej przez prezydenta wydaje mu się najmniej prawdopodobne, natomiast pozostałe dwa warianty - weto oraz skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego - są jak najbardziej możliwe. Kownacki ocenił, że ustawa medialna "jest jawnie sprzeczna z konstytucją".

W środę, wprowadzeniem przez Sejm najważniejszych poprawek Senatu, zakończyły się prace parlamentarne nad ustawą medialną. W obecnym kształcie ustawa nie określa ile pieniędzy media publiczne będą dostawały z budżetu państwa w zamian za zlikwidowany abonament rtv. Sejm zgodził się też na zobowiązanie mediów do wspierania wartości chrześcijańskich.

Teraz ustawa trafi do prezydenta, który może ją podpisać, zawetować lub skierować do TK.

Źródło: PAP, JG (25 czerwca 2009 r..)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie