Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Farfał wyrzucił, Siwek przywróci? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Wtorek, 07 Lipiec 2009 08:15
Kilka tygodni przed pamiętnym zebraniem rady nadzorczej TVP, która w ostatni piątek zawiesiła w obowiązkach prezesa TVP Piotra Farfała, powołując w jego miejsce Sławomira Siwka.
Krzysztof Rak, były szef „Wiadomości” TVP, Patrycja Kotecka, była wicedyrektor Agencji Informacji TVP, Aleksandra Zawłocka, była dyrektor telewizyjnej AI, Dorota Macieja, była dyrektor telewizyjnej Jedynki. Co ich łączy? Wszyscy zostali usunięci z TVP przez Piotra Farfała. I spotykają się od jakiegoś czasu, by – jak mówią nasi informatorzy – zawzięcie dyskutować o tym, jak będzie wyglądać sytuacja w TVP, gdy uda się odwołać Farfała. I czy oznacza to ich powrót do telewizji.

Na nieformalnej telewizyjnej giełdzie osób, które mogą niebawem wrócić do TVP, wymienia się przede wszystkim Patrycję Kotecką. Jeżeli Krajowy Rejestr Sądowy zatwierdzi zmiany w zarządzie telewizji publicznej dokonane przez radę nadzorczą TVP, to Kotecka – według naszych informatorów – jest brana pod uwagę jako kandydatka na szefa telewizyjnej Jedynki.

Kolejna osoba, która może wrócić na Woronicza, to Krzysztof Rak. 10 grudnia 2008 r. odsunął on Hannę Lis od prowadzenia „Wiadomości”. Sprawa wywołała medialną burzę. Po kilku dniach rada nadzorcza TVP zawiesiła prezesa Urbańskiego. Nowe kierownictwo miesiąc później odwołało Raka z funkcji szefa „Wiadomości”. – Żadnej propozycji nie otrzymałem, dziś nie widzę przesłanek, by wracać do TVP – mówi „Rz” Rak. Dodaje, że teraz jest przede wszystkim zajęty pisaniem doktoratu.

Na telewizyjnej „giełdzie powrotów” pojawia się też Jan Pawlicki, były wiceszef redakcji publicystyki w TVP Info.

Na ofertę powrotu do TVP może też liczyć Aleksandra Zawłocka, była dyrektor Agencji Informacji.

Źródło: Rzeczpospolita, Wojciech Wybranowski "Farfał wyrzucił, Siwek przywróci?" (7 lipca 2009)


 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie