Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Sąd: Zakaz reklam w przerwie "Gwiazdy tańczą na lodzie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 22 Listopad 2008 15:43
Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał we wtorek TVP emisji reklam w przerwie programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" i zasądził 500 tys. zł na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy. Pozew przeciw TVP złożyła stacja TVN.
Informacje te potwierdziła telewizja TVN. Rzecznik stacji Karol Smoląg nie chciał komentować wyroku. 

Rzeczniczka TVP Aneta Wrona powiedziała, że - ta ocena (sądu - red.) wymaga zweryfikowania przez sąd wyższej instancji. Uważamy, że jest ona merytorycznie niesłuszna. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku spółka wniesie apelację - dodała.

TVN zarzucała TVP, że nielegalnie dzieli programy na kilka części, by w przerwie wyemitować bloki reklamowe. Telewizja Polska dzieląc reklamami np. Gwiazdy tańczą na lodzie kończyła każdą część takiego programu napisami końcowymi. Zdaniem zarządu TVP były to więc różne audycje. TVN zwracała się do KRRiT i TVP o zaprzestanie tych praktyk.

TVN domagała się od TVP zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Źródło: PAP (5 listopada 2008)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie