Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Grad przeciwny Siwkowi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Czwartek, 09 Lipiec 2009 14:56
Minister skarbu Aleksander Grad złożył w Krajowym Rejestrze Sądowym wniosek o niewpisywanie w KRS uchwał Rady Nadzorczej TVP z 3 lipca - czyli m.in. zawieszenia p.o. prezesa TVP Piotra Farfała i powierzenia tej funkcji Sławomirowi Siwkowi.

Minister Grad powołuje się w swym wniosku na nieważność uchwał Rady z 3 lipca. Aleksander Grad wniósł także o dopuszczenie go do postępowania przed KRS jako uczestnika postępowania. W biurze prasowym Sądu Okręgowego w Warszawie poinformowano, że wnioski powinny zostać rozpatrzone w ciągu najbliższych dni, być może jutro albo po weekendzie.

Minister skarbu zwrócił się też wczoraj do sądu o wyznaczenie kuratora w Telewizji Polskiej. Jak poinformowano w biurze prasowym, sąd będzie potrzebował nawet do kilku tygodni na jego rozpatrzenie. "To trochę może potrwać; decyzja o doręczeniu wniosku, musi być czas na ustosunkowanie się do tego wniosku, strony muszą być powiadomione, więc decyzja o kuratorze na pewno nie zapadnie w najbliższych dniach" - powiedział Maciej Gieros z referatu prasowego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Źródło: PAP, amk (9 lipca 2009)

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie