Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Chlebowski ma nadzieję, że SLD i PSL odrzucą weto do medialnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Wtorek, 14 Lipiec 2009 09:10
Mam nadzieję, że kluby Lewicy i PSL opowiedzą się za odrzuceniem ewentualnego weta prezydenta do nowej ustawy medialnej - powiedział Zbigniew Chlebowski, szef klubu PO.
Lech Kaczyński, na spotkaniu w sprawie mediów publicznych zapewnił, że nie podpisze ustawy medialnej. - W grę wchodzi jedynie weto lub Trybunał Konstytucyjny - zapewnia prezydent.

W tym tygodniu, szef klubu PO zamierza spotkać się z przewodniczącymi klubów Lewicy i PSL - Grzegorzem Napieralskim i Stanisławem Żelichowskim, by wspólnie z ministrem finansów zastanowić się nad sprawą pieniędzy na media publiczne w 2010 roku.

Zbigniew Chlebowski ma nadzieje na ponadpartyjne porozumienie i odrzucenie - ewentualnego - prezydenckiego weta, bo bałagan w mediach publicznych "może uzdrowić tylko nowa ustawa".

- Jeśli się nie uda (aby ustawa weszła w życie - red.), to z końcem sierpnia Sejm i Senat kończą pracę nad sprawozdaniem KRRiT za 2008 rok. Na pewno to sprawozdanie zostanie przez Sejm i Senat odrzucone i decyzja będzie należała do prezydenta - uważa polityk PO.

W przypadku odrzucenia sprawozdanie KRRiT przez obie izby parlamentu i prezydenta, wygasłaby kadencja obecnej KRRiT.

Źródło: PAP (14 lipca 2009)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie