Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

W TVP będą zwolnienia grupowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Środa, 15 Lipiec 2009 07:23
"Rzeczpospolita": Sami stworzymy darmową dla widzów satelitarną platformę cyfrową, zapowiada w rozmowie z "Rzeczpospolitą" p.o. prezesa TVP Piotr Farfał.
Szef telewizji publicznej ma też niedobrą wiadomość dla swych pracowników. Nie ukrywa, że w ciągu dwóch tygodni w spółce zapadnie decyzja o zwolnieniach grupowych. Według Farfała 177 osób odeszło już w ramach tzw. dobrowolnych odejść i obecnie telewizja publiczna zatrudnia 4400 pracowników, wliczając ośrodki regionalne.

P.o. prezesa zapowiada powołanie w środę nowego dyrektora TVP1. Nie zdradza nazwiska, ale ma to być "profesjonalista, który pracował w TVP przez długi czas" i osoba "nienaznaczona żadnym politycznym stygmatem".

Rozmówca "Rzeczpospolitej" ujawnia plany dotyczące cyfryzacji: "chcemy stworzyć w TVP całkowicie nonprofitową platformę satelitarną. Ma ona działać na zupełnie innych zasadach niż te, które istnieją już na polskim rynku. Model który budujemy w oparciu o doświadczenia m.in. BBC będzie dla widza bezpłatny", zapowiada Farfał. Dalej wyjaśnia jednak, że to od widzów będzie zależało, czy zechcą mieć tylko pakiet podstawowy (bezpłatny), czy też ofertę rozszerzoną (płatną).

Według Farfała start nowej platformy ma nastąpić w tym roku, w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Źródło: onet.pl (15 lipca 2009)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie