Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Nowa władza w Jedynce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Wtorek, 21 Lipiec 2009 08:33
Iwona Schymalla została dyrektorem telewizyjnej Jedynki - o takiej decyzji Zarządu TVP S.A. poinformowało dzisiaj biuro prasowe telewizji. Iwona Schymalla jest zawodowo związana z Telewizją Polską od lutego 1993 roku. Zaczynała w Telewizji Edukacyjnej - Redakcji Społecznej od przygotowywania reportaży poświęconych problemom młodzieży. Od 1994 r., jako współautorka i prowadząca, tworzyła - wtedy będący w Polsce nowością - program telewizji śniadaniowej "Kawa czy herbata", z którym jest związana do dziś.
Od lat 90. współtworzy programy Redakcji Katolickiej "Między niebem a ziemią". Była gospodynią studia kolejnych pielgrzymek papieskich, począwszy od 1997 roku, a także autorką relacji ze znaczących premier filmowych, m.in. "Ogniem i mieczem", "Pianista" i "Katyń".

Dla TVP1 Schymalla przygotowywała też autorskie programy: "Profesjonaliści", opowiadający o relacji mistrz-uczeń oraz, wraz z Krystyną Bochenek, "Od A do Zdrowie".

Jest laureatką Wiktorów. Pierwszą statuetkę Wiktora Publiczności - otrzymała w 1997 roku. Drugiego Wiktora - dla najlepszej prezenterki telewizyjnej - dostała w 1999 roku.

Schymalla jest absolwentką Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest słuchaczką studiów podyplomowych w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Źródło: PAP (20 lipca 2009 r.)
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie