Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Trwa "okrągły stół" ws. mediów publicznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Środa, 22 Lipiec 2009 12:31
Okrągły Stół poświęcony sytuacji w mediach publicznych rozpoczął się w środę w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich. W spotkaniu, zorganizowanym przez Janusza Kochanowskiego, biorą udział m.in. posłowie z komisji kultury, przedstawiciele ministerstwa kultury, skarbu oraz KRRiT, kierownictwa mediów publicznych, a także dziennikarze.
Przedmiotem dyskusji będzie sytuacja prawna i ekonomiczna w mediach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem Polskiego Radia, zwłaszcza radiowej Dwójki.

W zeszłym tygodniu rzecznik spotkał się przedstawicielami zespołu II Programu Polskiego Radia, którzy protestowali przeciw zbyt niskim - w ich ocenie - nakładom na funkcjonowanie rozgłośni.

Poprzez protest Polskie Radio chciało zaalarmować, że jego istnienie (a Dwójki - jako programu pozbawionego reklam - w szczególności) jest zagrożone, bowiem wpływy z abonamentu topnieją z roku na rok. Od stycznia do maja radio dostało z abonamentu o blisko 9 mln zł mniej niż zakładano, a szacuje się, że do końca 2009 r. wpływy rozminą się z prognozą mniej więcej o 25 mln zł.

Źródło: PAP (22 lipca 2009 r.)
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie