Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Okrągły stół w obronie abonamentu RTV PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Czwartek, 23 Lipiec 2009 09:04
– To przerażające, że przez 20 lat państwo nie było w stanie rozwiązać tak podstawowego problemu, jakim jest egzekwowanie opłat abonamentowych – mówił na spotkaniu w sprawie sytuacji mediów publicznych rzecznik praw obywatelskich dr Janusz Kochanowski.
W tzw. okrągłym stole medialnym zorganizowanym przez RPO wzięli wczoraj udział posłowie, przedstawiciele resortów kultury i skarbu, KRRiT oraz dziennikarze. Głównym tematem był abonament – z ostatnich danych wynika, że w czerwcu powinno go zapłacić 5 mln gospodarstw domowych. Nie zapłaciło aż 3 mln.

Nowa ustawa medialna, zawetowana przez prezydenta, ma całkowicie znieść tę opłatę. Szef KRRiT Witold Kołodziejski postuluje, by poprawić ściągalność abonamentu. Według niego potrzebne jest do tego polityczne porozumienie.

Kołodziejski argumentuje, że przy utrzymaniu i ściągalności abonamentu na poziomie 80 proc. opłaty roczne można by obniżyć o połowę (dziś to 186 zł 70 gr).

Źródło: PAP (23 lipca 2009 r.)
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie