Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Farfał wyrzucił z TVP Borysiuka. Bolesława Borysiuka. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Czwartek, 06 Sierpień 2009 13:06
Bolesław Borysiuk to bliski współpracownik szefa "Samoobrony" Andrzeja Leppera i ojciec Tomasza, członka KRRiT. Tomasz Borysiuk w zeszły czwartek doprowadził do historycznego porozumienia z PiS, powołał nową radę nadzorczą TVP, która już zapewniła, że pierwsze, co zrobi, to wyrzuci z TVP Farfała. Porozumienie Borysiuka z PiS oznacza zerwanie sojuszu Samoobrony z LPR, który w grudniu zeszłego roku wyniósł Farfała na fotel prezesa Telewizji Polskiej.
Bolesław Borysiuk potwierdził w rozmowie z "Gazetą", że Farfał właśnie zwolnił go z pracy, i to dyscyplinarnie. Powód: urlop bez zgody szefa. Borysiuk zaprzecza i zapowiada odwołanie.

W TVP nikt nie ma wątpliwości, że Farfał zemścił się na Bolesławie Borysiuku za głosowanie jego syna w sprawie rad nadzorczych. Bolesław Borysiuk mówi "Gazecie": - Klasę ludzi poznaje się po ich decyzjach w czasie próby, kiedy dawni partnerzy się rozstają.

Bolesław Borysiuk dostał pracę w TVP w listopadzie 2007 r., gdy telewizją rządził Andrzej Urbański. W ten sposób Urbański chciał zapewnić sobie przychylność tych członków rady nadzorczej, których rekomendował Tomasz Borysiuk. Urbański dał Bolesławowi umowę o pracę aż na cztery lata, do 2011 r., z pensją 11 tys. zł. Borysiuk najpierw pracował w biurze kadr, ostatnio w biurze zarządu.

Źródło: wyborcza.pl (6 sierpnia 2009 r.)
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie