Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Siwek nie będzie wpisany do KRS jako p.o. prezes TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Piątek, 07 Sierpień 2009 11:54
Sławomir Siwek nie będzie wpisany do KRS jako p.o. prezes TVP - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. 13 lipca referendarz Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy odmówił wpisania do KRS Siwka jako p.o. prezesa TVP, a Marcina Bochenka jako członka zarządu - o co wnosili. Z KRS wykreślono zaś - na wniosek p.o. prezesa TVP Piotra Farfała - członków b. rady nadzorczej TVP. Oznaczało to, że Farfał pozostaje p.o. prezesem. Decyzja była nieprawomocna; Siwek i Bochenek złożyli skargę.
W czwartek zawodowy sędzia tego samego sądu odrzucił skargę Siwka i Bochenka, uznając, że członek zarządu spółki "nie posiada żadnych uprawnień do występowania w postępowaniu rejestrowym jako osoba fizyczna". Siwek i Bochenek mogą zażalić się na tę decyzję.

Spór, kto będzie p.o. prezesem TVP, trwa od 3 lipca. Tego dnia część rady nadzorczej TVP obradowała mimo zamknięcia przez ministra skarbu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy TVP, które kończyło trzyletnią kadencję rady. Pięciu członków rady uznało jednak, że ich kadencja nie zakończyła się w momencie złożenia przez ministra podpisu pod uchwałą zamykającą WZA, ale z końcem dnia. W efekcie przegłosowali m.in. zawieszenie Farfała, przywrócenie dwóch zawieszonych członków zarządu: Bochenka i Siwka oraz powierzenie temu ostatniemu p.o. prezesury. Chcieli, by te zmiany wpisano do KRS. Sąd uznał jednak, że uchwały z 3 lipca należy uznać za nieistniejące.

Źródło: PAP (7 sierpnia 2009)
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie