Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Zwolnienia w TVP. Czy będzie strajk? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Wtorek, 11 Sierpień 2009 10:22
W TVP przewiduje się zwolnienie 500 spośród 4500 zatrudnionych osób. Wcześniej z tzw. dobrowolnych odejść skorzystało 177 pracowników. Obecnie z liczącego prawie tysiąc osób pionu administracji odejdzie 160. Ich los podzieli 120 dziennikarzy (z grona 750) wytypowanych przez p.o. prezesa. Zwolnienia nie ominą  działu realizacji telewizyjnej i filmowej (56 pracowników z 580) oraz realizatorów audycji, pracowników emisji. Zgodnie z zapowiedziami, wypowiedzenia będą wręczane od 31 sierpnia, a cała akcja potrwa do końca roku. Ponadto TVP chce się także rozstać z ok. 400 pracownikami zatrudnionymi na czas próbny lub określony.

Związkowcy apelują do Farfała, by reorganizację spółki zostawił do czasu wyjaśnienia sytuacji prawnej w TVP. Jak wskazuje Trybuna najgłośniej jest ostatnio o Związku Zawodowym Pracowników Twórczych Wizja. Jego przedstawiciel już zapowiedział, że jeżeli zarząd nie przekaże dokumentów uzasadniających zwolnienia pracowników będą zmuszeni ogłosić pogotowie strajkowe, a potem nawet i dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Decyzja w sprawie strajku ma zapaść 13 sierpnia.

Źródło: Trybuna.com.pl (8 sierpnia 2009)
http://www.trybuna.com.pl/Trybuna/Trybuna_-_KRAJ/Wpisy/2009/8/8_W_TVP_bedzie_strajk.html

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie