Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Zapowiedź debaty o ustawie medialnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Środa, 26 Sierpień 2009 12:30
Marszałek Sejmu zapowiedział, że prezydenckie weto w sprawie ustawy medialnej zostanie rozpatrzone na pierwszym wrześniowym posiedzeniu Sejmu, wraz ze sprawozdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Bronisław Komorowski wyjaśnił, że w mediach publicznych zawiązała się koalicja PiS - SLD, gdyż do rad nadzorczych weszły osoby według partyjnego klucza.
Koalicja rządząca potrzebuje głosów Lewicy, by prezydenckie weto odrzucić. Ta nie zgadza się na część rozwiązań PO w ustawie medialnej, jak wykreślenie gwarantowanych nakładów na środki masowego przekazu.

W pierwszej kolejności posłowie zajmą się jednak offsetem, prawem prasowym i kodeksem karnym.
Dyskutowany  projekt nowelizacji Prawa prasowego, autorstwa PiS,  zakłada  m.in. wprowadzenie tzw. szybkiej ścieżki sądowej w sprawach o ochronę dóbr osobistych, likwidację sprostowania, które zastąpić miałoby szerzej niż obecnie rozumiane prawo do odpowiedzi. Sejmowa komisja kultury rekomenduje odrzucenie projektu PiS.

Źródło : Money.pl ( 26 sierpnia 2009 r.)
"Rusza Sejm. Marszałek zapowiada debatę o mediach"
http://news.money.pl/artykul/rusza;sejm;marszalek;zapowiada;debate;o;mediach,43,0,523819.html

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie