Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Odrzucenie sprawozdania KRRiT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 28 Sierpień 2009 11:56
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu opowiedziała się wczoraj za odrzuceniem sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za rok 2008. Dokument ten odrzucił już Senat i jeśli uczyni to także Sejm i prezydent, KRRiTV zostanie rozwiązana po upływie dwóch tygodni.
Wniosek o odrzucenie sprawozdania zgłosił poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki. Zarzucił radzie m.in. służalczą rolę wobec polityków, którzy chcą zawłaszczyć media publiczne. – Krajowa Rada nie spełnia swoich konstytucyjnych zadań, nie dba o misję publiczną w mediach, źle dzieli środki z abonamentu, które nie trafiają tam, gdzie naprawdę realizowana jest misja – stwierdził Halicki.
Za przyjęciem jego wniosku głosowało 11 posłów, siedmiu było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Głosowanie odbyło się bez dyskusji.

Źródło: Trybuna, Odrzucenie sprawozdania KRRiT (28 sierpnia 2009 r.)

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie