Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Protest w Telewizji Rzeszów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leszek Zdzieblo   
Środa, 02 Wrzesień 2009 12:56
Po opublikowaniu listy osób do zwolnienia, część pracowników w rzeszowskim oddziale telewizji poszła na zwolnienia lekarskie.
Związkowcy z rzeszowskiego oddziału telewizji zawiesili banery informujące, że trwa akcja protestacyjna. - W tej chwili w redakcji pracuje pięciu dziennikarzy, reszta choruje - opowiadają dziennikarze. - Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie miał kto robić „Aktualności”. Trwa protest związkowców ze Związku Zawodowego Pracowników Twórczych „Wizja” przeciwko zwolnieniom grupowym. Wszyscy czekają na wynik mediacji z zarządem TVP w Warszawie. Rzeszowskie środowisko dziennikarskie napisało list otwarty, protestując przeciwko zwolnieniom dziennikarzy. Podpisało się pod nim 29 dziennikarzy. Europoseł Elżbieta Łukacijewska, pytana o sytuację w regionalnych mediach, powiedziała, że wie, iż są planowane zwolnienia grupowe. - My nie mamy na to wpływu, bo w telewizji rządzą PiS i SLD. My możemy tylko apelować, żeby nie niszczyli regionalnych rozgłośni i oddziałów telewizji. Sprawy zwolnień nie chce komentować Tomasz Pajęcki, dyrektor oddziału. - Trwają mediacje, trzeba czekać na ich zakończenie – twierdzi. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, dyrektor próbuje negocjować z zarządem liczbę zwolnionych dziennikarzy. Być może będą to tylko trzy osoby.
Źródło: Nowiny 24, 2 września 2009r. – Małgorzata Froń – „Protest przeciw zwolnieniom w Telewizji Rzeszów. Dziennikarze chorują”
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie