Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Mieszkańcy Przemyśla oburzeni likwidacją ich oddziału TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leszek Zdzieblo   
Czwartek, 03 Wrzesień 2009 10:38
PRZEMYŚL. - Czy to prawda, że nie będzie już u nas telewizji?- pytają przemyślanie. Po usłyszeniu potwierdzenia nie kryją oburzenia.
- To po prostu skandal - zdenerwowała się starsza przemyślanka. - Kto to wymyślił? - dopytywała. - Czy my jesteśmy jakąś z przeproszeniem "pipidówką", żeby u nas telewizję likwidować? Przecież Przemyśl to duże miasto, dawniej wojewódzkie, rozległy powiat, a w dodatku przecież "pododdział" rzeszowskiej telewizji obsługiwał całe byłe województwo przemyskie - przekonywała. - Nie o to chodzi, że nas nie interesują wiadomości z Rzeszowa - podkreślił przysłuchujący się rozmowie młody przemyślanin- Ale wiadomo, że ludzie chcą też wiedzieć coś o regionie poza stolicą województwa. A kto tu teraz przyjedzie z Rzeszowa coś u nas zrobić? - pytał. - No chyba, żeby trup w szafie był, albo jakaś katastrofa, to może - pokpiwał "Przemyślak". - Po pozytywną informacje nikt tu nie wyśle z Rzeszowa ekipy - stwierdził. - To najgłupszy pomysł o jakim słyszałem - dodał starszy pan siedzący na ławce na Rynku. - To ma być publiczna telewizja? Śmiechu warte - stwierdził. - Publiczna to znaczy chyba nasza, z naszych podatków? Coś chyba nie tak, jeśli nikogo nie interesuje zdanie ludzi na temat tych zmian- zakończył.
Źródło: SuperNowości, 31 sierpnia 2009r. – „Mieszkańcy miasta oburzeni likwidacją „pododdziału” TVP” (emka)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie