Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Kluby za odrzuceniem sprawozdania KRRiT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Środa, 09 Wrzesień 2009 12:17
Większość sejmowych klubów opowiedziała się za odrzuceniem sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2008 rok. W Sejmie trwa debata nad sprawozdaniem Rady.
"Obecna Rada przejdzie do historii, nie da się bowiem zmierzyć ogromu szkód, błędów i matactw, jaki stał się jej udziałem" - mówiła Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO). Dodała, że w sprawozdaniu brak odniesień do konkretów i rzeczywistych problemów mediów.

Jerzy Wenderlich (Lewica) określił KRRiT jako radę "płaczu narodowego". "Słyszymy płacz, że mało pieniędzy, że media niedoceniane, ale gdy idzie o wypowiedzenie się, jak ściągać abonament, to tutaj pomysłów nie ma" - mówił.

Przedstawiciel PSL Tadeusz Sławecki zaznaczył, że przedstawione posłom sprawozdanie jest dokumentem czytelnym i użytecznym do analizy. "Klub opowie się jednak za odrzuceniem sprawozdania ze względu na ogromne upolitycznienie telewizji" - powiedział Sławecki. Głosowanie przeciw sprawozdaniu zapowiedział też Jarosław Sellin (Polska XXI).

Jedynie w ocenie PiS w Sejmie stracona została okazja do merytorycznej debaty o najważniejszych kwestiach rynku medialnego. "Debatę o sytuacji mediów w Polsce chcecie sprowadzić do typowego pojedynku międzypartyjnego" - powiedział Jan Dziedziczak (PiS) do przedstawicieli pozostałych klubów.

Źródło: ika, PAP (9 września 2009)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie