Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Min. Grad zablokuje odwołanie prezesa Farfała? MSP nie uznaje nowej rady TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Czwartek, 10 Wrzesień 2009 12:59
Do Krajowego Rejestru Sądowego wpłynęło pismo Ministerstwa Skarbu Państwa o uznanie za nieważną decyzji powołującej ośmiu członków rady nadzorczej TVP - informuje rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie. Według "Rzeczpospolitej" ewentualnej decyzji Rady o odwołaniu Farfała może nie uznać KRS.
Jest to kolejne pismo związane z postępowaniem w sprawie rejestracji nowej rady nadzorczej. Do pisma z ministerstwa skarbu została dołączona opinia prawna, z której wynika, że uchwała rady nadzorczej jest sprzeczna z regulaminem, a co za tym idzie, jest podstawa, by uznać ją za nieważną - powiedział sędzia Małek. Dodał, że pismo dopiero trafiło do KRS i sprawie nie nadano jeszcze biegu.

Informacje Wiadomość o zakwestionowaniu przez resort skarbu uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podała dziś na swojej stronie "Rzeczpospolita"..
Dziennik przypomina, że nowa rada ma się spotkać na posiedzeniu 16 września. Ma dojść na nim do odwołania obecnego p.o. prezesa TVP Piotra Farfała. Jednak wniosek, który wypłynął z resortu Aleksandra Grada, może doprowadzić do nieuznania przez KRS decyzji o zmianie szefa TVP.

W lipcu KRRiT wskazała po ośmiu członków rad nadzorczych w Polskim Radiu i TVP. Swoich przedstawicieli do tych rad w sierpniu wskazał minister skarbu.

Zdaniem przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego rada nadzorcza istnieje od momentu jej powołania, niezależnie od wpisu w KRS.

Źródło: PAP (10 września 2009)


 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie