Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Co dalej z ustawą medialnej? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Czwartek, 10 Wrzesień 2009 13:04
Jutro prawdopodobnie zostanie odrzucony projekt ustawy medialnej, popierany przez PO i PiS. Politycy szukają wsparcia środowisk twórczych.

O losach ustawy medialnej Sejm zdecyduje jutro podczas głosowania. Wszystko wskazuje na to, że ustawa nie wejdzie w życie, bo za odrzuceniem weta opowiada się tylko koalicja, która nie ma wystarczającej liczby głosów (3/5), by to uczynić.

Wkrótce potem premier Donald Tusk spotka się z przedstawicielami środowisk twórczych, by porozmawiać z nimi na temat nowych propozycji w sprawie mediów publicznych - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.

Natomiast prezydencki minister Paweł Wypych powiedział, że Lech Kaczyński może zgłosić projekt nowej ustawy medialnej. Podkreślił, że taką deklarację prezydent już złożył, mówiąc, że jest gotów poprzeć inicjatywę środowisk twórczych, jeśli pojawi się rozsądny projekt.

Przygotowana przez PO, PSL i SLD ustawa zakładała zniesienie od nowego roku abonamentu radiowo-telewizyjnego i wprowadzenie finansowania publicznego radia i telewizji z budżetu państwa. Ostateczną kwotę, jaką otrzymywałyby media publiczne miałby ustalać Sejm.

Źródło: Polskie Radio (10 wrzesnia 2009)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie