Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Zdaniem Piotra Farfała ustawa o RTV jest sprzeczna z konstytucją PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 15 Wrzesień 2009 14:50
Prezes TVP twierdzi, że ustawa o RTV jest sprzeczna z konstytucją. I że dopóki Trybunał Konstytucyjny tego nie rozstrzygnie, rada nadzorcza TVP nie ma prawa funkcjonować, tym samym odwołać go ze stanowiska.
Wczoraj do warszawskiego sądu cywilnego wpłynął kolejny wniosek o niedopuszczenie do posiedzenia rady nadzorczej. W imieniu Farfała złożył go mec. Stanisław Rymar. Pełnomocnik Piotra Farfała wystosował nowy argument: - Sąd powinien nie dopuścić do posiedzenia rady nadzorczej, ponieważ są wątpliwości, czy zapis ustawy o RTV, że to KRRiT wybiera rady nadzorcze w TVP i PR, jest zgodny z konstytucją. Sąd powinien o to zapytać Trybunał.

Mec. Rymar powołuje się także na opinię prof. Józefa Okolskiego z UW. Jego zdaniem KRRiT, wybierając rady nadzorcze, złamała swój regulamin i dlatego wybór rady w TVP jest nieważny.

Źródło: Gazeta Wyborcza
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie