Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Dziennikarze krytykują TVP za cenzurę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Czwartek, 24 Wrzesień 2009 08:02
Warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich ocenia, że przemilczenie przez TVP sporu o władzę w spółce jest nieetyczne.

Szef Agencji Informacyjnej TVP Jan Piński odpowiada, że jest to jego decyzja, wynikająca z troski o dobry wizerunek spółki.

Warszawski oddział SDP oświadczył, że wedle informacji Stowarzyszenia "kierownictwo Agencji Informacyjnej TVP zakazuje dziennikarzom umieszczania w programach informacyjnych tematów dotyczących powołania nowej rady nadzorczej TVP".

"Czy kryteria rzetelności i obiektywizmu spełniają programy informacyjne TVP - 'Teleexpress', 'Wiadomości', 'Panorama', wreszcie kanał INFO, które w ogóle nie informują o tym, co dzieje się od kilku dni wokół telewizji publicznej?" - pyta w oświadczeniu SDP.

Szef Agencji Informacji TVP Jan Piński przekonuje, że "decyzja o tym, żeby nie informować na bieżąco o szczegółach sporu właścicielskiego wokół władz TVP o to, kto jest legalną władzą w telewizji, wynika z troski o wizerunek TVP, a także o finanse spółki - zarówno w postaci abonamentu, jak i przychodów z reklam".

- Krytykujące nas media prywatne, same nigdy nie relacjonowały sporów właścicielskich w swoich władzach - powiedział Piński dodając, że te same media konkurują z TVP o widza.

- W momencie, w którym będzie znane rozstrzygnięcie sądowe w sprawie sporu we władzach TVP, telewizja o nim poinformuje - zapewnił Piński. Podkreślił też, że decyzję o tym, by nie relacjonować na bieżąco sporu o władzę spółkę podjął on sam, jako szef Agencji Informacji.

Źródło: PAP, pmaj (23 września 2009)
 
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie