Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Czystki w kieleckim oddziale TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez świętokrzyskie   
Wtorek, 06 Październik 2009 01:02
Dyrektor Dominik Tarczyński zwolnił troje dziennikarzy i pracownicę promocji. Pracę stracili z dnia na dzień Elżbieta Dziewięcka, Teresa Czajkowska, Michał Łagowski i Magdalena Bujak. Dziennikarze nie znają powodów tej decyzji, jednak upatrują w niej podłoża politycznego.
M. Łagowski i T. Czajkowska popadli w niełaskę już podczas kampanii wyborczej do europarlamentu, gdyż nie zgodzili się na promowanie marginalnej partyjki Libertas. Zostali wtedy odsunięci od realizacji materiałów politycznych.
Dyrektor Tarczyński podaje jako przyczynę zwolnienia T. Czajkowskiej, iż „kreuje ona zły wizerunek stacji”. Dziennikarze mówią, że chodzi prawdopodobnie o jej kontakty z Agatą Wojdą, która jest rzeczniczką wojewody, należy do PO i z ramienia tej partii zasiada w radzie programowej telewizji publicznej w Kielcach. 
Wszyscy rozmówcy przyznają, że nie do końca rozumieją powody decyzji kadrowych akurat w tygodniu, kiedy rozstrzyga się, kto będzie prezesem TVP w Warszawie.
Redaktorzy przypuszczają, że dyrektor Tarczyński robi to dlatego, że nie ma pieniędzy i obawiają się, iż teraz będą pracować stażyści, za których zapłaci urząd pracy.         

 
Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce, Zwolnienia w kieleckim oddziale TVP , Ziemowit Nowak (2009-09-24)
 
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie