Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Kryzys finansowy w TVP? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 06 Październik 2009 10:21

Na portalu Forsal.pl ukazał się artykuł Michała Fury pt. Telewizyjnej kasie grozi zapaść, w którym wskazuje on na finansowe problemy TVP: [w] tym roku przychody TVP będą o ponad 300 mln zł niższe niż przed rokiem. Bez szybkiej restrukturyzacji spółce grozi utrata płynności finansowej i udziałów w rynku.Po pierwszym półroczu tego roku przychody netto TVP z reklam wyniosły około 550 mln zł i były niższe o prawie 11 proc. w stosunku do roku ubiegłego – wynika z szacunków domu mediowego Starlink dla DGP.
W całym 2009 roku przychody publicznego nadawcy z reklam będą w sumie o około 120–130 mln zł niższe niż przed rokiem – wynika z naszych wyliczeń. Doliczając do tego o ok. 199 mln zł niższe wpływy z abonamentu, TVP może mieć duże problemy z utrzymaniem płynności finansowej, bo jej zasoby finansowe skurczą się w sumie o ponad 300 mln zł.

Tymczasem przyjęty przez poprzedni zarząd TVP na początku roku plan finansowy zakładał, że tegoroczne przychody spółki spadną tylko o 4,1 proc., do 1,9 mld zł, a firma zakończy rok stratą w wysokości 78 mln zł. Nie wiadomo, czy te założenia – biorąc pod uwagę efekty recesji na rynku reklamy – nie zostały później skorygowane. Jeśli nie, TVP może mieć poważne problemy.

– Czekamy teraz na dokładne i rzetelne informacje ze spółki, bo wcześniej było o nie trudno. Z dotychczas dostępnych informacji wynika, że nieuruchomienie linii kredytowej oznacza utratę płynności. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji – powiedział wczoraj DGP Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Więcej: Forsal.pl (6 października 2009 r.), Telewizyjnej kasie grozi zapaść

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie