Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Nie będzie pokazu "Witajcie w życiu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Wtorek, 13 Październik 2009 14:47
Władze TVP odmówiły prawa do emisji dokumentu o kulisach działalności Amwaya podczas 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego - dowiedziała się Gazeta.pl. - Ludzie, którzy w tym filmie wystąpili chwytają się od 12 lat wszelkich sposobów, żeby nie dopuścić do pokazania "Witajcie w życiu" - napisał w oświadczeniu Stefan Laudyn, dyrektor festiwalu, który musiał ostatecznie odwołać pokaz. Dlaczego? - Musieliśmy odmówić, ponieważ jego emisja mogłaby narazić spółkę na procesy prawne, np. z firmą Amway. Do tej pory nie zakończyliśmy postępowań sądowych w zakresie tego filmu - mówi Gazecie.pl Daniel Jabłoński, p.o. rzecznika prasowego TVP S.A. Telewizja Polska nadal ma zasądzony zakaz rozpowszechniania dokumentu. Nigdy od wyroku się nie odwołała.
Tymczasem organizatorzy o decyzji TVP dowiedzieli się od reportera Gazety.pl. - Skoro taka jest decyzja Telewizji Polskiej to się do niej dostosujemy - mówi nam Agnieszka Krawczyk z biura organizacyjnego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W południe Stefan Laudyn, dyrektor festiwalu rozesłał oświadczenie do mediów. - Jest mi bardzo przykro, że musimy odwołać pokazy. Zaistniała sytuacja ma jednak moim zdaniem aspekt pozytywny: zwróciła uwagę na problem wolności słowa i swobody wypowiedzi artystycznej. Mam nadzieję, że zbliża się dzień, w którym będzie możliwa emisja "Witajcie w życiu" - filmu, który wszyscy powinniśmy zobaczyć - napisał Laudyn. - Ludzie, którzy w tym filmie wystąpili chwytają się od 12 lat wszelkich sposobów, żeby nie dopuścić do pokazania "Witajcie w życiu". Jest przecież ważnym filmem, mówiącym o istotnym problemie, który dotyczy lub może dotyczyć bardzo wielu polskich obywateli - dodaje. Sprawy nie komentują przedstawiciele Amwaya w Polsce.


Źródło: Gazeta.pl (13 października 2009 r.)

 
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie