Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Radio Łódź ma jedną piątą rady nadzorczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksander Szymański   
Poniedziałek, 19 Październik 2009 11:56

Wioletta Pawłowska, radca prawny Ministerstwa Skarbu Państwa, została wybrana przez ministra do rady nadzorczej Radia Łódź.

 

Teraz pozostałych czterech członków musi wskazać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT, zapowiada, że członkowie rady Radia Łódź zostaną wybrani w pierwszej kolejności (na swoje rady czeka też 15 innych publicznych rozgłośni regionalnych). Rada nadzorcza w Radiu Łódź jest konieczna, ponieważ kwestionowana jest prezesura Dariusz Szewczyka. Złożył on bowiem kilka lat temu oświadczenie lustracyjne, które prokurator z IPN uznał za nieważne. Było ono wypełnione na wydrukowanym z Internetu formularzu, który w tytule zawierał słowo ”wzór”. To, według prokuratora, sprawiło, że oświadczenie jest nieważne, a Szewczyk w związku z tym nie może pełnić funkcji prezesa. Tymczasem tylko rada nadzorcza może stwierdzić, czy Szewczyk jest jeszcze prezesem, czy nie.

Źródło: Press

LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie