Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Sąd wyśle kuratora do Radia Łódź PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksander Szymański   
Środa, 21 Październik 2009 11:36
Sąd Rejonowy Łódź-Śródmieście na początku listopada powoła kuratora, który ma oficjalnie stwierdzić, że Dariusz Szewczyk nie jest prezesem Radia Łódź.
O kuratora wnioskował minister skarbu we wrześniu, miesiąc po tym, jak się okazało, że Szewczyk nie złożył oświadczenia lustracyjnego, więc powinien stracić posadę. Sam prezes kontruje, że dokument złożył, tyle że IPN zakwestionował formularz oświadczenia.

Minister skarbu wezwał prezesa do powstrzymania się od czynności związanych z prowadzeniem spraw spółki; do czasu zakończenia sprawy, ale z naszych informacji wynika, że Dariusz Szewczyk nadal zwołuje posiedzenia zarządu.

Od sierpnia Radio Łódź działa też bez rady nadzorczej, której jak dotąd nie wyłoniła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Swego przedstawiciela wskazał natomiast minister skarbu. Jest nim Wioletta Pawłowska z MSP.
 
Źródło: Polska Dziennik Łódzki, „Sąd wyśle kuratora do Radia Łódź” autor md, (21 10 2009)
 
http://www.polskatimes.pl/dzienniklodzki/aktualnosci/176115,sad-wysle-kuratora-do-radia-lodz,id,t.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie