Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Kwiatkowski rządzi, Ziemkiewicz odchodzi? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Środa, 28 Październik 2009 13:46
Rafał Ziemkiewicz, Igor Zalewski, oraz Grzegorz Pawelczyk nie będą już prowadzić poranków w TVP Info - podaje "Rzeczpospolita" i "Newsweek" w swoim serwisie internetowym. To wynik podziału łupów w TVP między PiS a SLD: lewica bierze TVP Info.
Ziemkiewicza i Zalewskiego zastąpią - według "Newsweeka" - Jarosław Kulczycki i Marcin Szczepański, którzy do tej pory prowadzili popołudniowe wydania "Wiadomości". Pracę także straci Grzegorz Pawelczyk.

- Jak na standardy TVP postąpiono ze mną bardzo elegancko, bo dowiedziałem się o tym osobiście od dyrektora - mówi "Rz" Igor Zalewski. - Usłyszałem, że nie nadaję się do tak dużej formy, jak informacyjny program na żywo. Dyrektor zaproponował mi inną formę współpracy - dodaje.
Od przyszłego miesiąca pracować w TVP Info nie będzie także Grzegorz Pawelczyk, obecny szef serwisów tej stacji.

Wszystko to wynik koalicji PiS-SLD w telewizji publicznej. Lewica przejęła TVP Info i o tym, kto zajmie jakie stanowisko, decyduje teraz - jak czytamy - Robert Kwiatkowski.

"Newsweek" zapowiada, że zmiany nastąpią wkrótce także w Dwójce.

Źródło: PAP (28 października 2009)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie