Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Trwa konkurs w TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Wtorek, 10 Listopad 2009 11:46
W TVP ogłoszono nowy konkurs na zarząd - na dokończenie obecnej kadencji i pełną czteroletnią następną. Tak samo jak w poprzednim, unieważnionym konkursie, zarząd telewizji liczyć ma cztery osoby - prezesa i trzech członków. Zgłoszenia można nadsyłać do końca listopada.

Rada nadzorcza TVP ustaliła, że koperty z nazwiskami kandydatów do zarządu zostaną otwarte 1 grudnia. Ogłoszenie o konkursie wraz ze szczegółowymi kryteriami, które muszą spełniać kandydaci ukaże się w czwartek, 12 listopada w "Rzeczpospolitej" - podała TVP w komunikacie prasowym.

Poprzedni konkurs na zarząd TVP unieważniono tydzień temu - powodem była formuła konkursu. Zarząd w nim wyłoniony miał bowiem jedynie dokończyć kadencję zapoczątkowaną jeszcze w kwietniu 2006 r. przez Jana Dworaka. Oznaczałoby to, że już wiosną 2010 r. TVP musiałaby ogłosić nowy konkurs.

Jak nieoficjalnie informowały źródła zbliżone do TVP, część osób, które wystartowały w konkursie, była zdumiona, że chodzi jedynie o kilka miesięcy i chciała się wycofać. Dlatego ostatecznie rozpisano nowy konkurs na pełną kadencję.

Żródło: Gazeta Wyborcza (9 listopad 2009 r.) - W TVP nowy konkurs na prezesa
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie