Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Bój o nadawanie transmisji losowań Lotto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Poniedziałek, 16 Listopad 2009 12:08
Albo w Telewizji Polskiej albo w TVN będzie można oglądać w przyszłym roku transmisję losowań Lotto. Obie stacje telewizyjne zgłosiły swoje oferty do Totalizatora Sportowego - dowiedziała się Gazeta.pl.
 

Decyzja o tym, w której stacji telewizyjnej ostatecznie zagości "Studio Lotto" zarząd spółki podejmie już na początku przyszłego tygodnia. - Będziemy teraz oceniać zgłoszone oferty - mówi nam Piotr Gawron, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego. Nie ujawnia jednak ich wartości.

Do przetargu nie przystąpiła telewizja Polsat, która od dziesięciu lat emituje "Studio Lotto". Jej umowa z Totolotkiem kończy się dokładnie 31 grudnia. Tymczasem Totalizator od niemal roku szukał innej stacji telewizyjnej, która byłaby gotować transmitować losowania. Miesiąc temu na łamach prasy przedstawiciele spółki alarmowali, że mają z tym problem: żadna telewizja nie chciała jej oferty. W Totalizatorze przez chwilę istniał pomysł, aby losowania były przeprowadzane w ramach bloków reklamowych.

Oprócz przeniesienia losowań do innej telewizji, zmiany czekają także samo "Studio Lotto". Nową atrakcyjniejszą formułę, która ma przyciągnąć widzów opracowuje firma Endemol. To jeden z największych światowych producentów telewizyjnych, który w Polsce na koncie ma takie produkcje jak "Big Brother" czy "Fabryka gwiazd". "Dziennik Gazeta Prawna" pisze dziś, że wzorem brytyjskiego National Lottery raz w miesiącu "Studio Lotto" będzie zamieniało się w wielki rozrywkowy show. Trzy razy w tygodniu mają być losowane też szczęśliwe numerki. Jak jednak ustaliliśmy to na razie tylko pomysły nowego producenta. Totalizator Sportowy jeszcze ich nie zaakceptował.

Żródło: Gazeta Wyborcza (13 Listopad 2009 r.) - Dwie telewizje walczą o transmisję losowań Lotto
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie