Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Komentarz Artura Zawiszy do umowy między TVP a organizacjami kombatanckimi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Środa, 09 Grudzień 2009 11:36
Telewizja publiczna podpisała trzyletnią umowę nie tylko z organizacją kierowaną przez byłego polityka Libertasu ale także ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej i Zrzeszeniem "Wolność i Niezawisłość". Szefem zrzeszenia jest Janusz Kurtyka - prezes Instytutu Pamięci Narodowej. - Interesuje mnie to, żeby utrwalać żołnierzy polskiego podziemia. Chodzi o to żeby "historia głucho nie milczała" - to komentarz Artura Zawiszy do umowy między TVP a trzema organizacjami kombatancki. "Wskazywanie tematów i osób" ma kosztować telewizję jedyne 4,5 mln zł. 40-letni Zawisza to prezes Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

-Te pieniądze zostaną przekazane na produkowanie notacji historycznych, a więc dokumentowanie historii polskiego podziemia niepodległościowego - tłumaczył Artur Zawisza. Według gościa Radia TOK FM 4,5 mln zł na te produkcje " dużo bardziej wypełnienie misji niż opłacanie niepotrzebnych etatów pracowników". - Telewizja właśnie na takie rzeczy ma mieć pieniądze, a nie na taniec na lodzie - stwierdził. Zawisza nie ma wątpliwości, że trzeba dokumentować losy kombatantów. - Mnie jako prezesa interesuje to, żeby utrwalać żołnierzy polskiego podziemia.

Temat jest wyjątkowo interesujący, bo były poseł jest właścicielem firmy, która współpracowała już z TVP  za czasów Piotra Farfała. Gość Poranka Radia TOK FM jest dumny z sukcesów biznesowych, ale jak zapewniał nie ma to związku z działalnością społeczną.

Żródło: TOK FM ( 9 grudnia 2009 r.) -
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7346113,_Telewizja_wlasnie_na_takie_rzeczy_ma_miec_pieniadze_.html
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie