Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Super Express o programie Tomasza Lisa o prywatności celebrytów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Środa, 09 Grudzień 2009 12:45
"Super Express" opublikował dzisiaj artykuł odnoszący się do programu Tomasza Lisa dot. prywatności celebrytów. "SE" pisze, że "Tomasz Lis na koszt TVP prowadzi prywatną walkę z mediami. Do studia zaprosił własnego adwokata, który pomaga mu wygrać proces o kilkaset tysięcy zł. [...] [mecenas Ślusarek] opowiedział, jak to media rzekomo naruszają prywatność celebrytów. Obaj panowie doszli do wniosku, że sądy zbyt łagodnie traktują wydawców gazet. Dziwnym trafem redaktor Lis ani słowem nie wspomniał,że sam walczy o kilkusettysięczne odszkodowanie od wydawcy "Super Expressu", a zaproszony do studia prawnik występujący jako niezależny ekspert jest prawnikiem Lisa i reprezentuje go przed sądem.
 


Poniedziałkowe wydanie programu "Tomasz Lis na żywo". W studiu trwa dyskusja o zachowaniu prawa do prywatności przez znane osoby i o rzekomym naruszaniu ich dóbr osobistych przez media. Jako specjalistę Tomasz Lis przedstawia mecenasa Macieja Ślusarka. Nie wspomina, że prawnik reprezentuje go w prywatnym procesie, jaki wytoczył "Super Expressowi". Obaj panowie rzucają pod adresem prasy bardzo poważne oskarżenia. Niestety, w studiu nie ma żadnego przedstawiciela oskarżanych mediów, który mógłby się bronić przed zarzutami. Zdaniem medioznawców taka sytuacja jest niedopuszczalna. - Zwykła dziennikarska rzetelność wymagała, by pan Lis poinformował, że zaproszony do studia mecenas reprezentuje go przed sądem w jego prywatnej sprawie - mówi prof. Tadeusz Kowalski medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego. Zniesmaczeni zachowaniem Lisa są również politycy. - Adwokat Tomasza Lisa nie powinien wypowiadać się jako ekspert w programie prowadzonym przez Tomasza Lisa. Lepiej, gdyby wypowiadał się faktyczny znawca tematu, a nie jego prawnik - mówi Iwona Śledzińska-Katarasińska, szefowa Sejmowej Komisji Kultury i Srodków Przekazu.

Więcej: Super Express ( 9 grudnia 2009 r.) - "Prywatna wojna Lisa za kasę" 

 
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie